BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eddig 230 milliárd forintot kaptak a gazdák

A tavalyi 293 milliárd forint agrártámogatásból a múlt év végéig 154 milliárd forintot fizettek ki, további 46 milliárd forint esetében pedig előfinanszírozási lehetőség adódott - mondta Németh Imre az agrártárca vezetője mai sajtótájékoztatóján.

2005. február 18. péntek, 16:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez év február 15-ig körülbelül további 30 milliárd forint tavalyi forrás fizettek ki, ami összesen 230 milliárd forintnyi támogatást jelent - tette hozzá, cáfolva azokat a híreszteléseket, miszerint 100 milliárd forintot nem kaptak meg a gazdák az agártámogatási keretből.

Idén március 31-ig, az eredeti határidőhöz képest egy hónappal korábban, 63 milliárd forint kifizetése történik meg múlt évi keret terhére. Egy műholdas felmérés alapján a közvetlen támogatásra vonatkozó igények közel egynegyede volt hibás. A miniszter azt is elmondta, hogy az uniós támogatások kifizetéséhez szükséges szoftver fejlesztése elhúzódott, ami az előző kormány rovására írható - fogalmazott a miniszter. Február 15-én egyébként megkezdődött a top-up támogatások kifizetése, a miniszterelnök agrártárcánál tartott látogatásakor a szakminiszter által ígért formában. Azaz a hektáronként járó 14,5 ezer forintot kiegészítették 7 forinttal. A közvetlen támogatást február végéig 160 ezren kapják meg, a végleges elszámolás március végén kezdődhet, s a tervek szerint az igények 96 százalékát április 30-ig. A miniszter kitért arra is, hogy a gabonaintervencióra felajánlott több mint 3,8 millió tonna áruból 700 ezer tonna intervenciós igényét visszavonták más értékesítési lehetőségek miatt.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet