A múlt évi 293 milliárd forint agrártámogatásból december végéig 154 milliárd forintot fizettek ki, további 46 milliárd esetében a költségek felét átvállalva előfinanszírozási lehetőséget biztosított a tárca, idén február 15-ig pedig további, körülbelül 30 milliárd jutott a gazdálkodókhoz, ami összesen 230 milliárd. Idén március 31-ig – az eredeti határidőhöz képest egy hónappal korábban –, előreláthatóan a fennmaradó 63 milliárd forint is eljut a termelőkhöz, a hibajavítási tapasztalatok ugyanis kedvezőek.
A múlt hét közepéig 135 ezer gazdálkodónak utalták át az EU-támogatás 80 százalékát, a kiküldött hibajavítások pedig 55 ezer gazdálkodót érintenek. Volt igénylő, aki alá sem írta az adatlapot, más esetekben nem találják az igénylőket, illetve büntetőfeljelentést is kellett tenni. A közvetlen támogatást február végéig 160 ezren kapják meg, a végleges elszámolás március végén kezdődhet, s a tervek szerint az igények 96 százalékát április 30-ig teljesítik.
Február 15-én megkezdődött a nemzeti kiegészítés, a top-up támogatások kifizetése is, a miniszterelnök agrártárcánál tartott látogatásakor a szakminiszter által ígért módon. Azaz a hektáronként járó 14,5 ezer forintot kiegészítették 7 forinttal, tehát aki most kapja, az 21,5 ezer forinthoz jut. A gabonaintervencióra felajánlott több mint 3,8 millió tonna áruból 700 ezer tonna intervenciós igényét visszavonták, több mint 400 ezer tonna áru ellenértékének kifizetése pedig már folyamatban van.
