BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőtől újabb gazdademonstráció

Jövő hét hétfőn újabb gazdademonstráció indul a fővárosban. A célok ugyanazok, a demonstrálók azonban nem azonosak a héten bemutatkozott gazdákkal.

2005. február 18. péntek, 16:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mint azt Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének elnöke bejelentette, a mai napon úgy döntött a gazdák országos szervezete és a hozzá csatlakozott agrárképviseletek demonstrációs bizottsága, hogy hétfőtől megkezdik a budapesti demonstrációt, amely február 28-ig biztosított a területfoglalást tekintve, de korántsem biztos, hogy ekkor végetér majd. Mint a héten bemutatkozottaknál nagyobb gazdaszervezeteket élére állt MAGOSZ mai sajtótájékoztatóján kiderült, hétfő reggel hét órakor indulnak meg munkagépekkel, traktorokkal Magyarország minden megyéjéből a főváros felé a gazdák. A tervek szerint este hét órakor kell megérkezniük Budapest határába egy gyülekezési pontra, ahonnan rendőri felvezetéssel 22 óráig foglalnák el helyüket a Felvonulási téren. A munkagépek négy kivételével a demonstráció idején végig ott is maradnak majd, mindössze négy gép kíséri a Parlament elé az elégedetlenségüket hangoztatni vágyókat. Kedden délben a demonstrálók nagygyűlést tartanak, majd a követeléseiket tartalmazó petíciót átadják a miniszterelnöknek. A petíciót angol nyelven az EU mezőgazdasági biztosának is eljuttatják. A gazdák továbbra is a közvetlen támogatások kifizetését, az állattenyésztési ágazatok támogatását és az intervenció felgyorsítását kívánják elérni.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet