Az államigazgatásban évente ötven-hatvanezer PC-t selejteznek le Az államigazgatási szektor intézményeiben 50-60 ezer PC-monitort selejteznek le évente - olvasható az elektrohulladék.hu oldalon. Zártkörű újrahasznosítással évi 30-35 millió forintot lehet megtakarítani ezek megsemmisítésének …
Főként a kétes eredetű termékek újrahasznosítása bizonytalan A számítástechnikai eszközök gyors amortizációja miatt egyre nagyobb mennyiségben keletkeznek megsemmisítésre, újrahasznosításra váró it-ipari hulladékok. Az elektronikai hulladékok megfelelő kezelése azonban drága mulatság.
Két év múlva csak ólommentes monitorok kerülhetnek a boltokba Tavaly február 13-án lépett érvénybe az a két uniós direktíva, amelyek az elektromos és elektronikus készülékek hulladékkezeléséről és a berendezésekben található veszélyes összetevőkről rendelkeznek.