BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek az ellátásszervezők

2004. január 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csütörtökön jelentek meg azok a pályázatok, amelyek segítségével további 700 ezer fővel bővítenék ki az irányított betegellátási rendszer résztvevőinek számát. A költségvetési törvény alapján 1999 óta próbaként működő és tavaly már 1 millió embert érintő program idén kétmillió főre terjeszthető ki.
A pályázatokra az úgynevezett leendő ellátásszervezők jelentkezhetnek, akiknek gondoskodniuk kell arról, hogy a rájuk bízott populáció idejében, megfelelő szinten, megfelelő ellátást kapjon. A rendszer lényege, hogy a szervezők egy adott keretből gazdálkodhatnak - nem az elvégzett vizsgálatok után kapnak térítést -, a keletkezett megtakarítást pedig visszaforgathatják a rendszerbe. Ellátásszervezői posztot csak az egészségbiztosítóval szerződésben álló szolgáltató tölthet be. Így elvileg szervező lehet kórház, járóbeteg-ellátó vagy háziorvosi praxisközösség. Ugyanakkor a rendszer az egészségügyi szakmai ismereteken túl magas fokú gazdasági és pénzügyi jártasságot is feltételez.
Bár a pályázatban való részvételnek nem feltétele, hogy a jelentkező csoport, szervezet gazdasági szakemberrel is rendelkezzen, a pályázathoz be kell nyújtani egy likviditási tervet is, amelyet szakember tud elkészíteni. Emellett az ellátásszervezőnek a működéshez menedzsmentet kell alakítania, amelynek feladatai közé tartozik a pénzeszközök kezelése, ösztönzési rendszer kialakítása, adatszolgáltatás az OEP-nek, illetve monitoringrendszer működtetése.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet