Molnár Barbara
Hat év után az idén először vesz részt a férfi kézilabda-válogatott a tegnap elkezdődött szlovéniai Európa-bajnokságon. Az Eb-n egy olimpiai kvótát lehet szerezni – ez nem érinti a magyar csapatot, hiszen ők már korábban „kiharcolták” a részvételi jogot az ötkarikás játékokon. A sportvezetők elvárása szerint a válogatottnak az első nyolcban kell végeznie. Természetesen külön jutalom jár a pontszerző vagy dobogós helyekért. Amennyiben a csapat nyer, akkor 15 millió – azaz fejenként 937 ezer – forintot kap, ám a hatodik helyért összesen már csupán 2 millió jár.
Az Eb-n való részvétel összesen mintegy 14 millió forintba kerül a szövetségnek. Ebből a felkészülési időszakban – ez év január elejétől – lezajlott nemzetközi torna 7 milliót, az edzőtábor pedig 5 millió emésztett fel. Közvetlenül az Európa Bajnoksághoz köthető költségek így a kint tartózkodás, utazás mintegy 2 millió forintot visz el a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) kasszájából. Az MKSZ egyébként idén 106 millió forintot kap a Magyar Olimpiai Bizottságtól.
A Skaliczki László által irányított 16 fős magyar válogatott a C-csoportba kapott besorolást, a Cseh, az izlandi és a Szlovén válogatott mellé. A csoportokból három-három válogatott kerül a középdöntőbe, ahol újabb két hatos csoportra oszlik a mezőny. A magyarok a D-csoport továbbjutóival kerülhetnek egy ágra és játszanak velük újabb három meccset. A középdöntőbeli csoportok negyedik helyezettjei a hetedik, míg a harmadikok az ötödik helyért játszanak egymással helyosztó mérkőzéseket, míg az élén végzett két-két válogatott dönti az Európa-bajnoki cím sorsát.
