Az Öko-Pannon Kht. tavaly 145 ezer tonna Magyarországon kidobott csomagolóanyagot hasznosított. Ezzel a szerződéses partnerei által kibocsátott hulladék 45 százalékának feldolgozásáról gondoskodott, ami 5 százalékkal haladja meg a hulladékgazdálkodási törvény 2003-as követelményeit. A szervezet éves jelentéséből kiderül, hogy a kht. a tavaly januári 165-ról december végére 708-ra növelte szerződéses partnerei számát, amelyek szemetelése egyetlen év alatt 275 ezerről 320 ezer tonnára nőtt. A cég mára a teljes hazai csomagolási kibocsátás 49 százalékáért felelős. A tavalyi év végére 11-re nőtt a szelektív hulladékgyűjtési rendszerhez csatlakozó önkormányzatok száma, e települések a szervezet anyagi közreműködésével végzik ezt a tevékenységet. 2003 végére egymillió embert kapcsoltak be a rendszerbe s a kht. tervei szerint ez egy év alatt elérheti a kétmilliót. A fejenként begyűjtött hulladék mennyisége 2003. december végére túllépte a 6,2 kg/fő/évet.
