Jövőre már felvásárolható lesz az OTP és a Mol A pénzügyminiszter benyújtotta a parlamentnek azt a törvényjavaslatot, amely átszabná a tőkepiaci törvényt és felvásárolhatóvá tenné a Molt és az OTP-t.
Véget ér az osztalékhossz? A jegybanki kamatcsökkentéseknek a jelek szerint egy időre búcsút mondhatunk, s ez rányomja bélyegét az osztalékpapírokra is.
Új elnök, változatlan célok a Rábánál A Wallis és a Graboplast által delegált tagok távozása után a tegnapi rendkívüli közgyűlést követően Pintér István vezérigazgatót választotta az igazgatóság a Rába elnökévé. A …
Tovább vásárolgatott a Konzum tulajdonosa A Konzum legnagyobb tulajdonosa, a Forlev Kft. 75 százalék fölé növelte részesedését, így a kisebbségi részvényesek elvileg hamarosan újra kiszállhatnak papírjaikból a tavalyi ajánlat után.
Ha nagy vagy, gyere a tőzsdére! Alapvetően a nagy cégeknek kínál olcsóbb finanszírozási formát a tőzsdei megjelenés a banki hitelfelvételnél – derül ki egy a PSZÁF által közzétett elemzésből. A tanulmány …
Végeláthatatlan telekompiaci pangás A legtöbb tengerentúli, nagy távközlési részvény gyakorlatilag szélcsendben töltötte az elmúlt éveket, s az elemzők 2006-ra sem jósolnak túl sok jót a szektor cégeinek.