BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

PSZÁF büntetés a Mol-vezetőnek

2005. október 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete 200 ezer forintra bírságolta Kemenes Ernőt, a Mol igazgatóságának tagját, mivel az megszegte a vezető állású személyekre vonatkozó ügyletkötési tilalmat. Kemenes, az Országos Tervhivatal egykori vezetője ugyanis augusztus 2-án, tíz nappal a Mol gyorsjelentésének megjelenése előtt adott megbízást 570 darab Mol-részvény eladására, 20 850 forintos árfolyamon. A tőkepiaci törvény előírásai szerint viszont a jelentés közzététele előtti 30 napban a kibocsátónál vezető állást betöltő személy nem köthet ügyletet az adott papírban. Az igazgatósági tag ráadásul csak 27 nappal később jelentette az eladást a felügyeletnek.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet