BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszezernél topogva

2005. október 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csütörtöki felfelé lezajlott korrekciót nagy esés, majd egy kis felkapaszkodás követte pénteken. A BUX a nyitásban esett 500 pontot, napi minimumát 19 687 ponton érte el, majd innen szép lassan emelkedett, s végül 19 902 ponton búcsúztatta a hetet. A részvényforgalom a prompt piacon 20,5 milliárd forintot tett ki.
A Mol árfolyama meredeken lefelé indult, követve a világpiaci olajárakat. A magyar olajpapír kurzusa 19 100 forintig csökkent, ez újabb 3,8 százalékos mínuszt jelent az elmúlt hetek lejtmenete után. Az OTP a 7000 forintos szinttel küszködött, és végül pont ezen a szinten zárt, ez 0,7 százalékkal alacsonyabb érték a csütörtökinél.
A Richter eleinte jól bírta a gyűrődést, s délre már előző napi záróára felett kereskedtek a gyógyszeripari részvénnyel. Délután azonban az eladók kerültek túlsúlyba, s 1,7 százalékos mínuszba küldték a független gyártó árfolyamát. A délutáni gyógyszerbessz az Egist sem kerülte el, zárásra 17 760 forintig nyomták le a kisebbik gyógyszerpapírt.
Jól tartotta magát viszont a Magyar Telekom, a távközlési részvény másfél százalékkal értékelődött fel. A Graphisoft stagnált, a Synergon ezúttal esett. Nem szerepelt jól a Démász sem, a folyamatos lejtmenetben lévő áramszolgáltató kurzusa pénteken több mint két százalékkal került lejjebb. A gépipari cégek sem jártak jól, a Rába három, a Linamar másfél százalékot csúszott vissza. Megugrott viszont a Konzum jegyzése, a pécsi cégben fantáziát látó befektetők a csütörtökinél 11 százalékkal magasabb árat is megadtak a papírért.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet