BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét fedez a Globus

2005. október 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Globus Rt. kihasználja az erős dollár nyújtotta lehetőségeket, s folyamatosan fedezeti ügyleteket nyit a következő negyedévek dollárban keletkező árbevételére – mondta el a NAPI Gazdaságnak Jéhn József, a társaság alelnöke. A Globus Rt. legutóbb június elején jelentette be – amikor szintén 210 forint körül volt a dollár –, hogy fedezeti ügyleteket nyitott dolláralapú árbevétele mintegy ötödének fedezésére. A konzervipari társaság tavalyi árbevételének mintegy 40 százaléka keletkezett dollárban, az idén ezt az arányt nagyjából 50 százalékig növelnék.
Az üzleti tervekben 35 milliárd forintos árbevétel mellett 690 millió forintos veszteség szerepelt tavasszal, azok az elképzelések valamivel 200 forint alatti dollárárfolyammal számoltak. A mostani, immár 210 forint feletti dollárkurzus így az eredeti elképzelésekhez képest akár kisebb veszteséget is eredményezhet a konzervipari csoportnál. Az euró erősödése ugyanakkor nem érinti a céget, mert bár exportbevétele másik fele a közös devizában képződik, sok alapanyag-beszállítóval sikerült euróalapú szerződéseket kötni, így ebbe az irányba minimális a cég kiszolgáltatottsága. Persze a devizahatásokon kívül más is befolyásolja a társaság működését. Az ipari fogyasztók számára november elsejétől emelkedő gázárak például pluszkiadást jelentenek a Globus számára.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet