BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási leépítés indul a patinás autógyártónál, ezrek kerülnek az utcára

A Ford Európában építene le, mivel az öreg kontinensen veszített a vonzerejéből az elektromos autókra való átállás.

2024. november 20. szerda, 17:10

Fotó: Getty Images / Matt Cardy
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

További 4000 állást tervez megszüntetni Európában a Ford. A tömeges elbocsátások mögött, amely a gyártó európai munkaállományának a 14 százalékát foglalja magában, főként a német és a brit üzemeket érinti, 2027 végéig bezárólag, a kormányokkal és a szakszervezetekkel folytatott egyeztetésektől függően.

A gyártó azt is bejelentette szerdán, hogy csökkenti az Explorer és a Capri EV modellek gyártását a Kölnben található komplexumában.

A Bloomberg felidézi, hogy A Ford 2021 döntött úgy, hogy drasztikusan átalakítja európai üzletágát és az évtized végére szinte teljes egészében elektromos meghajtású járműveket gyárt majd.

Ám az átalakítás nem éppen a tervek szerint halad: a vállalat tavaly az év elején bejelentette, hogy 3800 munkahelyet szüntet meg. A konkurens Volkswagen és Stellantis is profitfigyelmeztetést adtak ki az elmúlt hónapokban, a járműeladások általános lassulására, valamint arra hivatkozva, hogy a nemzetek kormányai visszavonták az EV-vásárlások támogatását.

A Ford vezére közölte: nagy a baj

Jim Farley és John Lawler, a Ford vezér-, illetve pénzügyi igazgatója még 2023 elején tesztelt az egyik kínai elektromos autót. A vezetők igen visszafogottan nyilatkoztak a tapasztalataikról. A két felsővezető a Changan Automobile elektromos terepjáróját próbálta ki.

Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet