BUX 139038.78 1,03 %
OTP 44670 1,57 %
11.
06.
19:21

Nincs visszaút: akkugyártó nagyhatalom leszünk, Debrecenben már készülnek a modulok

Az elmúlt hét évben a magyar akkumulátoripar és a beszállítói lánc felépítése 20 milliárd eurónyi közvetlen befektetést és további 3,7 milliárd eurónyi kormányzati támogatást jelentett. A debreceni CATL ügyvezető igazgatója egy budapesti konferencián elmondta: Debrecenben 30 ezer elektromos modult már le is gyártottak Európában készülő járművekhez.

Szerző(k):
V. G.