BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
04.
30.
06:38

Vészjelzés Németországból: magyar dolgozók százai kerülhetnek utcára

Több mint 1500 álláshely szűnhet meg a németországi Szász-Anhalt tartományban, Harzgerodeban, ahol több száz magyar is munkát vállal autóipari beszállító vállalatoknál. Két cégnél is veszélyben vannak a dolgozók: a Bohai Trimet és a Schlote is csődgondnokág alá kerültek, a bezárással fenyegetett gyártók megmentésében pedig a nagy partnerek, mint a BMW és a Volkswagen sem látnak fantáziát.

Szerző(k):
Thurzó Katalin