Húsvétra új kormánya lehet a németeknek: a migráció és a gazdasági válság, valamint Európa külpolitikai kihívásai külön-külön is sürgetik Friedrich Merzet a gyors koalíciós megállapodásokra, miközben tízmillió szavazóval a háta mögött a sarkát tapossa a szélsőjobboldal – mondta az Economxnak a külügyi intézet kutatója.
Szerző(k): Thurzó KatalinA CDU/CSU pártszövetség történetének második legrosszabb eredménye született meg, Németország legrégebbi pártja, az SPD pedig rekordgyenge eredménnyel alakíthat kormányt. A vasárnapi előrehozott németországi választások azt mutatják, hogy a politikai szélek erősödtek meg: a második számú párttá váló AfD és a meglepetés eredményt elérő Linke.
Szerző(k): T. E.Németország jövendőbeli kancellárja arra készül, hogy a demokratikus erőket összefogva gyors fordulatot valósítson meg Európa vezető államában, míg a történelmi sikerüket ünneplő populisták a centrista koalíció mielőbbi bukásában bíznak. Olaf Scholz mélypontra vitte a szabaddemokratákat, ezért visszavonul a politikától, de még helyzetbe hozza a védelmi miniszterét.
Szerző(k): T. K.A konzervatív kancellárjelölt azt mondja, a balodalnak vége. Az SPD vezetői szerint Friedrich Merz CDU/CSU-s kancellárjelölt túllőtt a célon, s az összefogás helyett a politikai árkokat mélyíti el.
Szerző(k): Sándor ZoltánMegkezdődött a szavazás vasárnap reggel a németországi előrehozott szövetségi parlamenti választáson.
Szerző(k): H. Sz.A kormányzás stabilitása, a migrációs válság kezelése és a recesszióban ragadt gazdaság újraindítása lesz a sorsdöntő tét a németeknél vasárnap, ahol nincs esély arra, hogy az előrehozott választáson az AfD kerüljön hatalomra. A győzelmet várhatóan a konzervatív, kereszténydemokrata CDU ünnepelheti, amely koalícióra készül a baloldallal – mondta az Economxnak a Magyar Külügyi Intézet kutatója.
Szerző(k): Thurzó KatalinAlice Weidel, az Alternatíva Németországért (AfD) kancellárjelölteje az orosz kapcsolatok megszakításában látja az okát a németországi energiaárak drasztikus emelkedésének.
Szerző(k): Gulyás ÁbelA migrációs válságról és a recessziókezelő gazdaságpolitikai elképzelésekről vitáztak a kancellárjelöltek a szövetségi választások közeledtével Németországban, ahol az új kormánnyal béremelések, áfacsökkentés, megszorítások és fokozottabb háborús felkészülés jöhet. Továbbra is kritikus kérdés a populisták térnyerése, amellyel úgy tűnik, a polgárok nagyobb része nem ért egyet.
Szerző(k): Thurzó Katalin