BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszakadtunk Európától

2011. november 4. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eséssel fejeződött be a kereskedés csütörtökön a BÉT részvénypiacán, miközben egész Európában tombolt az optimizmus. A hangulatot jól mutatja, hogy még a 3 százalék feletti mínuszban kezdő orosz piac is vaskos pluszban tudott zárni, nem beszélve a DAX-ról, amely szintén jelentős mínuszból indulva 3 százalékos plusznál járt a BÉT zárásakor. Ehhez képest a BUX csak pillanatokra tudott pluszba lendülni, s végül egyszázalékos (165 pontos) csökkenéssel 16 700 ponton zárt, ezzel egyedüliként piroslottunk az emelkedő piacok zöldellő tabelláján.
A forgalom megközelítette a 17 milliárd forintot, ami manapság nem számít alacsonynak. A piacot támogathatta volna a forint mozgása is, az euróval szemben 304-ig süllyedt a jegyzés a reggeli 307-308-as szintekről.

Az OTP papírjai 3250 forinton fejezték be a napot, 2,11 százalékos csökkenéssel, jóllehet a jelentősen enyhülő légkör a bankszövetség és a kormány között akár nagyobb pluszt is indokolt volna a bankpapír piacán, hiszen megszűnt a végtörlesztés korlátlan kiterjesztésének veszélye.

A Molt is elintézték a végére: az olajpapír napközben 16 400 felett is forgott, de zárásra 15 810-re kalapálták vissza, ez másfél százalékos gyengülés. A Magyar Telekom változatos pályát írt le, volt egy százalék feletti mínuszban is, de zárásra 2,4 százalékos pluszba került, 519 forinton állapodott meg. A Richter egy százalékkal, 35 300-ra esett, hasonlóan az Egishez, amely 17 800-on zárt.

Nagyobb mínuszba került az Állami Nyomda és az E-Star, előbbi 4,8 százalékkal, 633 forintra esett, utóbbi pedig 5650-en zárt, ami 4,2 százalékos csökkenés. Az emelkedő papírok közül a 224 forintra, 15 százalékos felfüggesztési limitig ugró Est Media, valamint a 9 százalékkal, 284 forintra dráguló Synergon emelhető ki.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet