BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogyott a levegő Budapesten

2011. november 7. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Félszázalékos nyereséggel, 16 782 ponton búcsúzott a BUX pénteken, az index végül nem napi minimumán zárt, de közel volt hozzá. Az iránytalan kereskedés az ismét bizonytalanná váló görög helyzet és a vegyes makroadatok hatására ezúttal a külföldi piacokra is jellemző volt, így a magyar börze inkább csak követte a külföldi hangulatot. A kezdeti lelkesedés ugyanakkor nagyon rövidre sikerült, a piacból hamar kifogyott a szufla. A befektetők bizonytalansága a forgalmon is érződött, mindössze 11,5 milliárd forint értékben üzleteltek a részvénypiacon.

Az OTP 3226 forinton zárt, ez 0,74 százalékos csökkenés. A bankpapír a csütörtöki erős amerikai emelkedésre reagálva 3300 forint felett kezdett, majd a 3345-ös csúcs után fokozatosan csorgott lefelé, az esés délután egykor gyorsult be. A mélypontot 3185 forint jelentette, innen kúszott föl a zárásra. A Mol papírjai kezdeti bizonytalankodás után felfelé indultak, a 16 310 forintos csúcsról azonban fokozatosan esett az árfolyam és 1,8 százalékos pluszban, 16 100 forinton zárt. Lényegében stagnált a Telekom és a Richter, a gyógyszerpapír 110 forinttal, 35 410-re emelkedett, a Telekom pedig egy forinttal, 520-ra. Az Egis tartotta 17 800 forintos árfolyamát.

A Synergon és a Fotex árfolyama csökkent, jól szerepelt viszont az Est Media és a Pannergy. A héten nagyobb mínuszokat elszenvedő részvények, mint az Állami Nyomda, az E-Star vagy a CIG, nem tudtak érdemben korrigálni, előző napi záróáruk környékén fejezték be a kereskedést.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet