Belehúzott a pesti tőzsde a végére
Erősödéssel fejezte be a csütörtöki kereskedést a pesti tőzsde.
Belehúzott a pesti tőzsde a végére
Erősödéssel fejezte be a csütörtöki kereskedést a pesti tőzsde.
Röpködnek a golyók, de Budapest nem mozdul
A deviza- és árupiacokon izzik a hangulat, ehhez képest a részvények egy helyben állnak az év utolsó előtti kereskedési napján.
Zuhan az E-Star - gyengélkedik a Mol
Vegyes képet mutatnak az európai tőzsdék: a fejlett piacok kisebb pluszban, a feltörekvő európai tőzsdék inkább mínuszban tartózkodnak. A sort a BUX vezeti 1,1 százalékos csökkenéssel.
Magasban az OTP - de már esik
Repülőrajttal kezdett az OTP, a bankpapírt 3450 forintig tépték, majd süllyedni kezdett.
Emelkedett az OTP a leminősítésre
Alig esett a BUX az S&P-leminősítést követően: a reggeli eladási hullám délután pánikvételekkel folytatódott. A BÉT tőzsdeindexe 140 ponttal (0,8 százalékkal) csökkent és 17 463 ponton zárt, ami meglepő teljesítmény, s leginkább az ünnepi érdektelenséggel, valamint azzal magyarázható, hogy aki csak tehette, már korábban kiszállt a magyar részvényekből. A reggel azért nem indult ilyen felhőtlenül, a BUX 17 180 ponton is járt, de biztató, hogy végül a napi csúcson végzett. Furcsa mód a BUX-esésért leginkább a Richter volt felelős, amelynek a leginkább fölfelé kellene mennie egy piaci elbizonytalanodás esetén. A gyógyszerpapír 1090 forinttal lett olcsóbb, a 3 százalékos esés után 35 ezer forinton zárt. Még a Mol piacán érződött némi eladói nyomás, talán a Gulf Keystone-sztorira vásárlók dobták be a törülközőt, de a 17 500-as szint megfogta a papírt és 1,4 százalékos mínuszban, 177 50 forinton fejezte be a napot.