Emelkedett az OTP a leminősítésre
Alig esett a BUX a tegnap esti S&P leminősítést követően: a reggeli eladási hullám délután pánikvételekkel folytatódott.
Emelkedett az OTP a leminősítésre
Alig esett a BUX a tegnap esti S&P leminősítést követően: a reggeli eladási hullám délután pánikvételekkel folytatódott.
Az OTP húzta le az indexet
A reggeli pluszok zárásra köddé váltak, így - ha csak minimálisan is - de a negatív tartományban zárt a pesti tőzsde.
Bizakodással indult a nap Budapesten
A nyitás után emelkedik a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe szerda délelőtt.
Nagy pluszban zárt az OTP
A nemzetközi hangulat javulása pozitívan hatott a Budapesti Értéktőzsdére is, az index a Mol korrekciója ellenére emelkedéssel fejezte be a napot. A BUX 131 pontos növekedéssel, 17 650 pontra emelkedett, szerényebb, 12,3 milliárd forintos részvényforgalom mellett. A 2012. decemberi BUX-határidő elszámolóára 240 ponttal, 18 190 pontra nőtt. Egész Európában jól szerepeltek a bankpapírok, s ez jót tett az amúgy is napok óta erőt mutató OTP-részvényeknek. A bankpapír napi maximumán, 3,4 százalékos pluszban, 3436 forinton fejezte be a kereskedést, s ezzel a kulcsszintnek tartott 3400 forint fölött tudott zárni. Az FHB részvényét is megérintette az optimizmus, 2,8 százalékkal, 483 forintra drágult a bank papírja.
Nagy pluszban zárt az OTP
Egész napos emelkedés után 3400 forint felett tudott zárni az OTP. A BUX 131 ponttal került feljebb.