Alig esett a BUX az S&P-leminősítést követően: a reggeli eladási hullám délután pánikvételekkel folytatódott. A BÉT tőzsdeindexe 140 ponttal (0,8 százalékkal) csökkent és 17 463 ponton zárt, ami meglepő teljesítmény, s leginkább az ünnepi érdektelenséggel, valamint azzal magyarázható, hogy aki csak tehette, már korábban kiszállt a magyar részvényekből. A reggel azért nem indult ilyen felhőtlenül, a BUX 17 180 ponton is járt, de biztató, hogy végül a napi csúcson végzett. Furcsa mód a BUX-esésért leginkább a Richter volt felelős, amelynek a leginkább fölfelé kellene mennie egy piaci elbizonytalanodás esetén. A gyógyszerpapír 1090 forinttal lett olcsóbb, a 3 százalékos esés után 35 ezer forinton zárt. Még a Mol piacán érződött némi eladói nyomás, talán a Gulf Keystone-sztorira vásárlók dobták be a törülközőt, de a 17 500-as szint megfogta a papírt és 1,4 százalékos mínuszban, 177 50 forinton fejezte be a napot.
A papírforma szerint leginkább esésre ítélt részvény az OTP lett volna a leminősítés után, ám úgy látszik, a reggeli eladók inkább shortosok, mint végbefektetők voltak, így a zárás közeledtével egyre kétségbeesettebb vételek jelentkeztek. Persze ehhez hozzájárult, hogy Amerikában is a bankrészvények vezették az emelkedést. Az OTP papírja így a nap eleji 3230 forinttal szemben 3383 forinton zárt, vagyis 0,8 százalékkal emelkedett. Jól szerepelt a Magyar Telekom is, záróára egyforintos emelkedéssel 522 forint lett. A kisebb részvények közül az E-Star esése újabb lendületet kapott, 3,5 százalékkal, 5200 forintra zuhant közepes forgalom mellett. A Pannergy újra 600 forint fölé tudott kapaszkodni, igaz, ehhez alighanem a sajátrészvény-vásárlásokra is szükség volt.
