BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

osztalék

12.
19.
23:59

Egyszeri baleset volt az áramárvita a Démásznál?

A Démász idén 1,5 százalékkal több áramot értékesít a tavalyinál és a hálózati veszteséget is sikerült csökkenteni - mondta egy beszélgetésen az áramszolgáltató vezérigazgatója, aki nem cáfolta elemzők 1000 forint körüli osztalékra vonatkozó becslését. A Démász-papírok áralakulása az idén igencsak megtépázta a befektetők idegeit, 13 500 és 6700 forint között születtek rá kötések, az elmúlt három hónapban 40 százalékkal emelkedett a jegyzés.

Szerző(k):
Tallósy István
11.
18.
23:59

A Globusé az Iglo márkanév

A Globus Rt. előszerződést kötött az Unileverrel a bajai hűtőházrendszer teljes eszközrendszerének megvásárlására, s arra, hogy Magyarországon ezentúl ő gyártja és forgalmazza majd az Iglo-termékeket. A konzervipari társaság egyébként rekordévet zárhat idén, legalábbis ez derül ki a harmadik negyedéves gyorsjelentéséből. A DEG német fejlesztési bank beszállása után megizmosodott Globus 18 milliárd forintos árbevételt és 1,41 milliárd forintos adózás előtti eredményt ért el. Bár ez a profittömeg az év végéig várhatóan csökkenni fog, az igazgatóság legalább 20 százalékos osztalék kifizetését tervezi.

Szerző(k):
Lovas-Romváry András
11.
15.
23:59

A telepeladás megdobta a Prímagáz profitját

Jórészt a telephelyeladásnak köszönhetően ismét érzékelhető nagyságú, 672 millió forintos eredményről adhatott számot a Prímagáz harmadik negyedéves gyorsjelentésében. A társaság a negyedév folyamán fedezeti ügyleteket nyitott téli beszerzéseinek biztosítására. Ha a negyedik negyedévben sikerül nyereségesen működnie, akár 100 forint feletti osztalékot is fizethet a palackosgáz-szolgáltató.

Szerző(k):
Lovas-Romváry András
11.
14.
23:59

Még mindig több a vártnál az OTP eredménye

Tovább folytatódik az OTP sikertörténete, a ma publikált harmadik negyedévi gyorsjelentés 34 milliárd 152 millió forintos konszolidált eredményről számol be, ami 20,1 százalékkal haladja meg a tavalyit (félévkor még csak 17 százalék volt a többlet) és mintegy félmilliárddal több az elemzői várakozások átlagánál. Az OTP az egyetlen olyan tőzsdei kibocsátó, amely tőzsdei bevezetése óta folyamatosan és egyenletesen növekvő eredménnyel dicsekedhet. Az idei várható, mintegy 44-45 milliárdos profit hatszorosa lesz az 1995-ös 7,5 milliárdnak, ez dollárban két és félszeres növekedést jelent.

Szerző(k):
Lovas-Romváry András
11.
05.
06:59

A csatlakozástól megszűnik a forrásadó

Magyarországon az uniós csatlakozást követően változik az osztalékadóztatás. Az EU-irányelvekkel összhangban a társaságok osztalékadója, más nevén a forrásadó meghatározott feltételek mellett megszűnik. A magánszemélyek osztalékadójára – ami nem tartozik a közös adópolitika hatálya alá – vonatkozóan egyelőre csak elképzelések vannak: ezek szerint a magánszemély kedvezőbben adózna a jövőben, ha a társaság a maximális 18 százalékot fizet társasági adóra. Áttételesen ezzel is visszaszoríthatók lennének a társasági adókedvezmények, amelyeket egyébként sérelmez az EU. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx