BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyvenforintos osztalék a Styltől

2002. március 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szombathelyi Styl Rt. igazgatósága április 17-ére hívta össze a ruhagyár rendes éves közgyűlését, amelyen részvényenként 40 forintos osztalékjavaslatról dönthetnek a társaság tulajdonosai. A kétharmadrészt egy a ruhaiparban érdekelt német család tulajdonában álló vállalat mindig is jó osztalékfizetési hajlamáról volt ismert a befektetők körében. A cég 1998-ban még 100, 1999-ben 70, 2000-ben - részben tartalékait is felhasználva - 40 forintot fizetett részvényenként, csupán tavaly, a veszteséges 2000-es év után nem tudott fizetni. Mivel a 2001-es év 500,4 milliós adó előtti és 392,5 milliós adózott eredményt hozott (a két éve vett Duna Divat Kft. eladásának köszönhetően), most elvben nincs akadálya a fizetésnek. A hírtől viszont aligha változik meg a Styl alvórészvény jellege.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet