A szombathelyi Styl Rt. igazgatósága április 17-ére hívta össze a ruhagyár rendes éves közgyűlését, amelyen részvényenként 40 forintos osztalékjavaslatról dönthetnek a társaság tulajdonosai. A kétharmadrészt egy a ruhaiparban érdekelt német család tulajdonában álló vállalat mindig is jó osztalékfizetési hajlamáról volt ismert a befektetők körében. A cég 1998-ban még 100, 1999-ben 70, 2000-ben - részben tartalékait is felhasználva - 40 forintot fizetett részvényenként, csupán tavaly, a veszteséges 2000-es év után nem tudott fizetni. Mivel a 2001-es év 500,4 milliós adó előtti és 392,5 milliós adózott eredményt hozott (a két éve vett Duna Divat Kft. eladásának köszönhetően), most elvben nincs akadálya a fizetésnek. A hírtől viszont aligha változik meg a Styl alvórészvény jellege.
K. G. T.
