Gyomrost kapott a Telekom, ott is maradt
Történelmi mélypontjával kacérkodik a Magyar Telekom árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén. Nincs fény az alagút végén.
Gyomrost kapott a Telekom, ott is maradt
Történelmi mélypontjával kacérkodik a Magyar Telekom árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén. Nincs fény az alagút végén.
Felére vágta Telekom-osztalékvárakozását a Citi
Érdekes elemzést közölt a Citigroup a Magyar Telekomról, amellett hogy a célárat alaposan visszavágták. Elsősorban a cég működése aggasztja az elemzőt, és nem a kormányzati intézkedések. A legfontosabb információ mégis az, hogy az 580 forintos célárat 332 forintra vágta vissza a cég, ez azonban azzal magyarázható, hogy a korábbi célár már nagyon régi volt (az új viszont nem tér el jelentősen más brókerek elemzéseitől). A Citigroup elemzése ugyanakkor arra világít rá, hogy a Magyar Telekom magas kockázatú részvénybefektetés, ugyanis csökkenő EBITDA és működési cash flow jellemzi a társaság tevékenységét. Éppen ezért elkerülhetetlen az osztalék csökkentése szerintük, ami jövőre a felére, 25 forintra mérséklődhet részvényenként. A befektetőknek semleges ajánlást adtak a részvényre a korábbi vétel helyett.
Elmaradhat jövőre a Telekom-osztalék
A Concorde szerint túl sokba került a frekvenciák megújítása, ezért nemhogy a korábbi ötvenforintos részvényenkénti osztalék került veszélybe, hanem félő, hogy egyáltalán nem fizet majd a részvényeseknek a távközlési cég.
Vízosztalék a Futuraquánál
A legtöbb magyar tőzsdei társasághoz hasonlóan a Futuraqua részvényesei sem örülhetnek idén - sem- osztaléknak, ám a társaság alapszabálya szerint ha pénzt nem is, de legalább vizet -palackozott ásványvizet-kaphatnak, részvényeik arányában.
Szeptember másodikától fizet osztalékot a Zwack
A Zwack részvényei augusztus 21-én forognak utoljára osztalékszelvénnyel a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), az osztalék fizetésének kezdőnapja szeptember 2-a - tette közzé a Zwack Unicum Nyrt. a BÉT honlapján hétfőn.