BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vízosztalék a Futuraquánál

A legtöbb magyar tőzsdei társasághoz hasonlóan a Futuraqua részvényesei sem örülhetnek idén - sem- osztaléknak, ám a társaság alapszabálya szerint ha pénzt nem is, de legalább vizet -palackozott ásványvizet-kaphatnak, részvényeik arányában.

2013. augusztus 27. kedd, 16:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pécsi székhelyű, a Fejér megyei Alapon két ásványvíz-kúttal és egy kisebb palackozóval rendelkező, alig 92 millió forintos jegyzett tőkével rendelkező Futuraqua alapszabálya szerint a részvényeseket a társasági törvényben szereplő szokásos jogok mellett még \"vízvételi jog\" is megilleti, amelyet az éves közgyűlést követően az év végéig gyakorolhatnak, önköltségi áron.

A társaság most tette közzé az idei feltételeket, ezek szerint minden 5 forint névértékű részvény ( a tőzsdei árfolyam 26 forint) egy liter ásványvíz átvételére jogosít az önköltségnek megfelelő 32,44 forintos nettó áron.bEgy részvényes maximum 25 ezer liter vízre jogosult.

Fodor István, a Futuraqua elnök-vezérigazgatója a Napi.hu érdeklődésére elmondta, hogy a víz-osztalék elsődleges célja a részvényesek kötődésének erősítése, a cég termékének megismertetése. Tavaly Pécsett több ezer, Budapesten mintegy ezer palack vizük talált gazdára a részvényesi körben, amely az idei első negyedévi 79 ezer palackos értékesítéssel összevetve nem is elhanyagolható mennyiség. Az értékesítési átlagár egyébként az év első negyedében ( a féléves beszámoló még nem jelent meg) 45 forint volt palackonként, a társaság az első három hónapban 1,2 millió forintos veszteséget ért el.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet