BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

opec

11.
14.
10:16

Az OPEC Oroszországot hibáztatja

A West Texas Intermediate olaj ára a szingapúri elektronikus kereskedésben csökkent annak hírére, hogy a Fehér Ház növelni kívánja az amerikai stratégiai tartalékot, mégpedig a jelenlegi 545 millióról 745 millió hordóra. A WTI decemberi határidős jegyzése 32 centtel, 21,35 dollárra mérséklődött. Az Európában irányadó északi tengeri Brent árát - amely tegnap Londonban 20,99 dolláron zárt decemberre - ma várhatóan az OPEC értekezlet előtti ellentmondásos nyilatkozatok mozgatják.

Szerző(k):
Bana Péter
10.
07.
23:59

Lefújták az OPEC-találkozót

Szervezési gondokra hivatkozva az utolsó pillanatban lefújták a vasárnapra Madridba tervezett találkozót, amelyen a Kőolaj-exportáló Országok (OPEC) négy vezető tagországának - Szaúd-Arábia, Irán, Algéria és Venezuela - olajminiszterei tárgyaltak volna orosz, mexikói és norvég kollégáikkal az olajár növeléséről. Mexikó előzőleg lemondta a részvételt, orosz részről pedig csak a madridi nagykövetet kívánták a megbeszélésekre küldeni. A múlt pénteken a kartell olajfajtáiból képzett kosár átlagára tizedik napja alatta maradt a 22 dolláros szintnek, ami az OPEC mechanizmusa szerint elvben automatikusan a kitermelés napi 500 ezer barreles csökkentését kellene hogy maga után vonja. Szombaton Hugo Chavez venezuelai elnök az ár védelmére szólította föl a kőolaj-kitermelő országokat, Spencer Abraham amerikai energetikai miniszter viszont úgy nyilatkozott, hogy Washington nem szeretné, ha az OPEC a világ gazdasági növekedését érintő döntést hozna a kínálatszűkítésről.

Szerző(k):
Papp Zoltán