BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OPEC Oroszországot hibáztatja

A West Texas Intermediate olaj ára a szingapúri elektronikus kereskedésben csökkent annak hírére, hogy a Fehér Ház növelni kívánja az amerikai stratégiai tartalékot, mégpedig a jelenlegi 545 millióról 745 millió hordóra. A WTI decemberi határidős jegyzése 32 centtel, 21,35 dollárra mérséklődött. Az Európában irányadó északi tengeri Brent árát - amely tegnap Londonban 20,99 dolláron zárt decemberre - ma várhatóan az OPEC értekezlet előtti ellentmondásos nyilatkozatok mozgatják.

2001. november 14. szerda, 10:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kuvaiti olajminiszter azt közölte, hogy a termelés-visszafogást ő személy szerint nem támogatja, ha Oroszország nem mérsékli a kitermelést. A nyilatkozat elemzők szerint arra utal, hogy a kartell erősen megosztott a már tényként kezelt napi 1,5 millió hordós visszafogást illetően, mert tagjai egyáltalán nem lehetnek biztosak a nem OPEC országok termelés-mérséklésében. A szaúdi olajminiszter ugyancsak úgy vélekedett, hogy az árstabilitás kulcsát Moszkva tartja kezében és az eddigi orosz hozzáállás "kiábrándító". Oroszország a világ második legnagyobb exportőre, és az utóbbi hónapokban számottevően növelte a kitermelést, ami jelenleg több mint 3 millió hordó naponta.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet