Kötvényeket bocsátott ki Magyarország, közel 40 milliárd jen összegben, átszámítva ez 98 milliárd forint.
Szerző(k): Sárosi ViktorNapokon belül újabb devizakötvényt bocsát ki Magyarország, ezúttal japán befektetőknek.
Szerző(k): Sárosi ViktorKét hete sincs, hogy az olcsó japán jen hitelekre épülő carry trade pozíciók nagy része lezárult, közben a részvényárfolyamok összeomlottak, de máris nagy ütemben nyílnak újra a pozíciók. A japán jegybank pedig ismét odacsaphat, nem akármekkorát.
Szerző(k): Fellegi TamásHirtelen a recesszió rémét tartják a legnagyobb piacokat fenyegető veszélynek a profi befektetők. Az amerikai jegybank közbelépését várják, amelynek monetáris politikáját már olyan sokan látják túl szigorúnak, mint utoljára a 2008-as globális pénzügyi válság idején.
Szerző(k): EconomxA júliusi tőzsdei tetőzés óta megnőtt az amerikai államkötvények kereslete, és így az árfolyama, annak ellenére, hogy a tőzsde beszakadását okozó, az olcsó japán jenre épülő carry trade ügyletek lezárása rengeteg magas kamatú kötvény eladását okozta.
Szerző(k): Fellegi TamásKiadós zuhanás zajlott a főbb részvénytőzsdéken néhány nap alatt, és az oka is kiderült: lezárult az olcsó japán jenre épülő carry trade ügyletek jelentős része. De mik is ezek az ügyletek, és a fennmaradók zárása kiválthat-e hasonló reakciót?
Szerző(k): Fellegi TamásHétfőn közel 13 százalékkal zuhant a Nikkei 225 index, ráadásul már az előző két tőzsdenapon is esett a japán piac. Sok ázsiai index is követte, ha kisebb mértékben is.
Szerző(k): Fellegi TamásIjesztőnek tűnhet az amerikai részvénypiacok zuhanása.
Szerző(k): Fellegi TamásJoe Biden visszalépésével a piac most arra készül, hogy leépülnek az elsöprő Trump-győzelem reményében felvett piaci pozíciók. Ezek erősebb dollárt és magasabb inflációt vizionáltak.
Szerző(k): Economx