Kiadta a riasztást a német hírszerzés: európai és a NATO-országok ellen irányuló kibertámadások sorozatáért lehet felelős egy jól ismert, az orosz titkosszolgálthoz köthető csoport. Az FBI közben 10 millió dolláros nyomravezetői díjat ajánlott fel: név szerint tudni lehet, hogy kik követték el a nyugati országok elleni akciókat.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsVizsgálat indulhat a kínai TP-Link és leányvállalatai által gyártott WiFi routerek potenciális nemzetbiztonsági kockázatai miatt.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA dél-koreai válallat új hibavadász programja keretében akár 1 millió dollárt is fizetnek a kritikus biztonsági hibákra rámutató etikus hekkereknek.
Szerző(k): Gulyas ÁbelHiteles az a levél, amelyben a Külgazdasági és Külügyminisztériumot az orosz szolgálatok hekkertámadására figyelmeztette a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat vezetője.
Szerző(k): T. E.A tárcavezető videóban reagált arra, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztériumból kikerült egy belső dokumentum, mely szerint külügyes munkaállomások és szerverek váltak megbízhatatlanná. Szijjártó Péter a dokumentum hitelességét nem cáfolta, és szerinte annak a kikerülése „érdekes” kérdéseket vet fel.
Szerző(k): Károly GáborKibertámadások sorát éljük meg, az áldozatok száma pedig napról napra emelkedik. A legtöbb és legérzékenyebb adat az egészségügyi ellátórendszerkben keletkezik. A hackerek már akár több tíz milló forintot is kérnek válságdíjként – hangzott el egy a napokban megrendezett egészségügyi konferencián.
Szerző(k): Koncsek RitaNagyon sokan használnak mindenféle egészségügyi applikációkat, melyek a legérzékenyebb adatokhoz férnek hozzá. Kiberbiztonsági szakértők szerint óvatosnak kell lenni ezekkel az alkalmazásokkal.
Szerző(k): K. R.A Corvinus Egyetem rendszerét megtámadó hekkerek feltételezhetően a bankszámlaszámok átírásával akartak ösztöndíjakat lopni.
Szerző(k): K. R.Hekkerek könnyűszerrel kihasználhatják a sebezhetőséget.
Szerző(k): Vermes Ádám