Ha ingatlanpiac és újév, akkor érdemes rögtön a dolgok közepébe vágni, és a lakhatási válsággal foglalkozni. Lássuk a legfrissebb felmérést, amelytől senkinek sem lesz jobb kedve. Bár továbbra is kérdéses, hogy mit tekintünk lakhatási válságnak.
Szerző(k): Farkas TiborNagyon megnehezedett a lakások kiadása a 250 ezres átlagos bérleti díj felett, és ez a korlát 2025 első felében is velünk maradhat – derül ki a Rentingo legfrissebb albérletpiaci elemzéséből.
Szerző(k): Farkas TiborA Kormány jövőre alapjaiban akarja átszabni 15 éves lakáspolitikáját. A keresletösztönző intézkedések mellett most a kínálatot akarja bővíteni, és ennek érdekében minimum 200 milliárd forintnyi forrást fog kihelyezni az ingatlanalapoknak lakások, bérlakások, kollégiumok építésére. De valóban eljön a kánaán a lakáspiacon és megoldódik az úgynevezett lakhatási válság?
Szerző(k): Farkas TiborA nemzetgazdasági miniszter bejelentette a kormányzat lakhatási programját. Kétszázmilliárd forintot osztanának ki az alapkezelők között, minimális megkötéssel.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaBár az állam által tervezett lépések elvileg a lakhatási költségek csökkentését szolgálnák, valószínűbb, hogy tovább emelik az árakat.
Szerző(k): T. E.A fővárosban a téglalakások havi bérleti díja az év első tíz hónapjában átlagosan 260 ezer forint volt, ami 10,5 százalékkal haladja meg a tavalyi átlagot. A legnagyobb vidéki városokban átlagosan 170 ezer forint volt a lakások bérleti díja, csupán 1,8 százalékkal magasabb a tavalyinál.
Szerző(k): Farkas TiborBár az idei év az ingatlanszektor mélypontja volt, de az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnöke szerint a jövő évben már beindulhat az újlakáspiac is, és hotelfejlesztések mellett elkezdődnek a bérlakásépítések is.
Szerző(k): K. R.A budapesti lakhatási kérdések reflektorfénybe kerültek az elmúlt hetekben, a kormányzat is külön foglalkozott a témával az akciótervében. A Fővárosi Közgyűlés pedig éppen a kormánynak célzott javaslatokat fogadott el, miközben számos lakhatási programon dolgozik jelenleg is – az uniós forrásokra várva.
Szerző(k): Farkas TiborA terézvárosi Airbnb-szavazás után, amely tiltani fogja a kerületben a rövidtávú otthonhasznosítást, a magyar Kormány is úgy látja, hogy Budapesten lakhatási válság van, a lakbérek az égbe szöktek, amelyeket egyre kevesebben tudnak megfizetni. Ennek következtében a bejelentett Akciótervben is több intézkedés vonatkozik az Airbnb-re. Az ügy kapcsán az Airbnb és a Nemzetgazdasági Minisztérium levélváltásba kezdett.
Szerző(k): Farkas Tibor