Az összes gyanúsított letartóztatását indítványozta a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség, aki érintett az NKA-botrányban.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal hat minisztériumi alkalmazottat állított elő hűtlen kezelés gyanúja miatt, erről itt írtunk bővebben.
A főügyészség közlése mind a hat személy esetében fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, az eljárás jogellenes befolyásolása, valamint a bűnismétlés veszélye – írja a Telex.
A gyanú szerint a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) döntéshozó testülete 2024 decemberétől a vonatkozó törvényi előírások és szabályzatok megszegésével
1079 db, mindösszesen 17 milliárd forintot meghaladó összegű támogatásról döntött, amellyel ekkora összegű vagyoni hátrányt okozott – áll a közleményben.
A nyomozási bíró csütörtökön hallgatja meg többek között Bús Balázst, az NKA alelnökét. Emellett az NKA-nál futott pályázatok lebonyolításával megbízott intézmény – Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő – főigazgatóját és kabinetvezetőjét, valamint annak a kiemelt bizottságnak a három tagját, akik a 17 milliárd forint kiosztásáról is döntöttek.
A hírportál információi szerint csak hárman tettek vallomást, öten azonban panasszal éltek a a gyanúsítás és az őrizetbe vétel ellen.
