BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Hat embert letartóztattak az NKA-botrány miatt

Áttörés történt az NKA-ügyben: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hat minisztériumi alkalmazottat állított elő hűtlen kezelés gyanúja miatt.

2026. június 23. kedd, 17:41

Fotó: Getty Images / Bill Oxford
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lefoglalásokat és kutatásokat hajtottak végre a NAV nyomozói a Kulturális és Innovációs Minisztériumban, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél (NKTK), továbbá magánszemélyeknél. A tényállás teljes körű tisztázása érdekében az elmúlt időszakban a NAV jelentős számú tanút kihallgatott, továbbá elemezte és értékelte a nagy mennyiségű lefoglalt elektronikai adatot – közölték.

A NAV pénzügyi nyomozói a közlés szerint jelentős előrelépést tettek: június 23-án hat főt állítottak elő bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt. Azt írják, az elkövetők korábban az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában álltak – néhányan közülük még most is.

A rendelkezésre álló bizonyítékok alapján az eljárás alá vont személyeket több mint 17 milliárd forintot meghaladó vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.

Hozzátették, hogy a nyomozók mind a hat személyt őrizetbe vették, a letartóztatásukat pedig kezdeményezték az illetékes ügyészségnél.

Megnevezték az egyik gyanúsítottat

A 24.hu úgy értesült, hogy a hat gyanúsított között van Óbuda korábbi fideszes polgármestere, Bús Balázs is. Állítólag nála is házkutatást tartott a NAV, és előállították.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet