Bús Balázs polgármestersége alatt milliárdos óbudai parkfenntartási megbízásokat és egy tíz évre szóló parkolási szerződést is elnyert a Z. Zsolthoz köthető cégháló – írta meg a 444. A lap szerint, az ügyészség azt gyanítja, hogy 2011 és 2024 között egyes vállalkozók több mint kétmilliárd forint kenőpénzt fizethettek helyi politikusoknak azért, hogy hozzájuk köthető cégek nyerjenek közbeszerzéseket.
A 2015. március 16-án aláírt szerződésben az óbudai önkormányzat részéről Bús Balázs megbízásából Puskás Péter, akkori fideszes alpolgármester járt el. A megállapodást a Z. Zsolt által képviselt Lövőház 2010 Kft.-vel kötötték, a konzorciumban pedig a Jumbo Log Kft. és a DBM Banktechnikai Kft. is részt vett.
A parkfenntartási üzletágban egy Z. Zsolt köré szerveződő céghálóban lévő vállalkozások 2013 és 2024 között folyamatosan nyertek zöldterületekhez kapcsolódó közbeszerzéseket a kerületben.
A céghálóra 2015-ben a parkolás üzemeltetését is rábízták.
A szerződés 170 parkolóautomata működtetésére vonatkozott, automatánként havi 62 500 forint plusz áfát kaptak, és ezt az összeget évente az inflációval emelték. A 444 számítása szerint ez a kezdeti díjakkal havi több mint 10,6 millió, évente mintegy 127,5 millió forintos bevételt jelentett.
Bús Balázs a lap kérdésére azt közölte, hogy Z. Zsoltot személyesen nem ismeri, és vele vagy az említett céges kör más tagjaival nem volt magánjellegű kapcsolata. Azt írta, a Pannon Park Forest Kft. közbeszerzésen nyerte el a megbízásokat, a KBT Kft.-t pedig cégként nem ismerte, és nem tudott arról sem, hogy a vállalkozásnak szerepe lett volna a Pannon Parkkal összefüggésben.
A korábbi polgármester azt is visszautasította, hogy ő vagy családja bármilyen előnyben részesült volna a Pannon Parkhoz vagy a vele szerződő cégekhez köthető vállalkozásoktól.
Bús Balázs azt is közölte, hogy eddig sem tanúként, sem gyanúsítottként nem hallgatták ki, és nem számít arra, hogy előállítják vagy gyanúsítottként hallgatják ki.
