BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

Befektetés

04.
12.
00:00

Befektetők nélkül emelkedett a BUX

Az ötmilliárd forintot sem érte el a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaci szekciójának forgalma csütörtökön, de jó jel, hogy napi maximumán végzett a vezető index. Optimista hangulatban indult a kereskedés, a nyitás után azonban enyhe pluszszinteknél beragadt egy nagyon szűk, alig ötvenpontos csatornába a BUX, ahonnan csak késő délután lépett ki. Feltehetőleg a jó heti amerikai munkaerő-piaci adat nyomán bizakodóvá váló nemzetközi hangulatnak köszönhetően zárult a nap ilyen kedvezően. Mindenesetre végül 0,8 százalékos emelkedésnél, 18 412 ponton érte a záró harangszó a pesti piacot. A kötésértéket tekintve azonban rém unalmas nap volt, az OTP forgalma a hárommilliárd forintot, a többi részvényé pedig az egymilliárdot sem érte el. A nagy papírok közül egyedül a Richter esett, de a nagyobbik gyógyszerpapír is csak elhanyagolható, 0,1 százalékos értékcsökkenést szenvedett el. Az Egisben ezzel szemben nagyobb volt a forgalom (megközelítette a hétszázmillió forintot), és a részvény 1,8 százalékkal, 18 520 forintig futott felfelé. Az OTP-nek is remek napja volt, a bankrészvény ezúttal egy 1,6 százalékos emelkedéssel folytatta nyerő szériáját − igaz, az utolsó óráig a nulla közelében ragadt a végül 4648 forinton záró bankrészvény. A Mol félszázalékos erősödéssel korrigálta szerdai nagyobb esését, és 16 500 forinton zárt; napközben 90 forinttal feljebb is járt ennél. A Magyar Telekom félénk, korábban kifulladni látszó osztalékrallyja ezúttal új lendületet vett, a távközlési papír 4 forinttal drágulva, 423 forinton fejezte be a napot.

Szerző(k):
Kasnyik Márton
04.
12.
00:00

Stabilan áll a lábán a forint

Viszonylag eseménytelen kereskedésben 296,80 forinton jegyezték az eurót csütörtök délelőtt a devizapiacon. Ugyanekkor a svájci frank 243,55, a dollár pedig 226,80 forinton forgott. A szerdai gyengülés után az euró erősödött a dollárral szemben, a közös európai devizáért 1,3088 dollárt kértek. A vártnál alacsonyabb inflációs adatra először gyengült az árfolyam, majd 296,30 forintig ereszkedett az euró, ahol legutóbb március elején tartózkodott a jegyzés. Délutánra érdemi változás már nem történt, egy kis forintgyengülés hatására az árfolyam 297 fölött stabilizálódott, így a 296 körüli technikai támaszt továbbra sem tudta áttörni az árfolyam. A héten a 296,30−298,50-es szintek közé beszorult árfolyam így inkább nemzetközi hatásra mozdulhat el valamerre.

Szerző(k):
Deák Bálint
04.
12.
00:00

Csak lassítottak a vezető európai tőzsdék

Az elmúlt napok kirobbanó optimizmusa csütörtökön sem fordult meg, csak enyhén fékeztek a befektetők a vezető nyugat-európai részvénypiacokon. Ezúttal a francia részvények voltak a nap nyertesei, a párizsi index közel egy százalékkal erősödött. Továbbra is a befektetők vannak fölényben Európában, a frankfurti DAX csütörtökön 7872 ponton zárt, ami 0,8 százalékkal volt magasabb előző napi értékénél. A londoni piac FTSE-indexe fél százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a francia CAC−40 index 0,9 százalékkal erősödött. Az eurózóna perifériáján sem romlott el a hangulat, hiszen a spanyol részvénypiac 0,3 százalékot, míg a milánói tőzsde FTSE MIB indexe 0,6 százalékot javított a zárásig.

Szerző(k):
04.
11.
00:00

Megakadt az OTP-rally

Szinte az egész napot a pozitív tartományban töltötte a BUX szerdán, két kisebb megingás kivételével. Ugyanakkor ez a jó nemzetközi hangulatban nem jelentett túl acélos teljesítményt. A vezető részvények közül érdemben egyedül az OTP drágult, azonban a bankpapír 4600 forintnál egy komolyabb ellenállásba ütközött. Napi csúcsát 4610 forinton érte el, nem sokkal a zárás előtt, innen azonban gyorsan visszahullott, végül 1 százalékos pluszban, 4573 forinton fejezte be a napot. A forgalom továbbra is viszonylag magas, 8,4 milliárd forint volt az OTP esetében. A kérdés azonban az, hogy a csütörtökön sikerül-e átvinni a 4600-as ellenállást vagy korrekció következik az elmúlt időszak gyors száguldását követően.

Szerző(k):
Deák Bálint
04.
11.
00:00

Egy hónapos csúcson a forint

Megütötte az egy hónapos mélypontját a forint az euróval szemben, ugyanis a közös deviza árfolyama a szerdai kereskedésben 296,4 forintig csökkent. A reggel eleve jól indult a kereskedés, hisz a japán jegybank új monetáris programja keretében a pénzpiacokat hatalmas mennyiségű pénzzel árasztja el, ebből tud profitálni a forint is. Napközben megingott a csökkenő kurzus és az euróárfolyam visszakorrigált 298,5 forintra, ám a délutáni kedvező nemzetközi hangulatban újra erősödött a forint. A délutáni újabb szárnyalást az Európai Bizottság országjelentése is segítette, amelyben Brüsszel megállapította, hogy a magyar hiány nem túlzó − magyarán az ország nagy valószínűséggel kikerülhet a túlzottdeficit-eljárás alól. Az eurót az esti kereskedésben 297 forinton jegyezték. A dollár és a frank is az euróhoz hasonló utat járt be a nap folyamán: a zöldhasúval 227,09 forinton, a frankkal 243,8 forinton kereskedtek este. Az állampapírpiacon nem voltak komoly mozgások, a referenciahozamok néhány ponttal emelkedtek-csökkentek, egyértelmű trend nem volt. A legnagyobb mértékben − 7 bázisponttal − a hároméves hozam emelkedett, ezzel szemben a 15 éves hozam 3 ponttal csökkent keddhez képest.

Szerző(k):
Papp Zsolt