BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befektetők nélkül emelkedett a BUX

2013. április 12. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ötmilliárd forintot sem érte el a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaci szekciójának forgalma csütörtökön, de jó jel, hogy napi maximumán végzett a vezető index. Optimista hangulatban indult a kereskedés, a nyitás után azonban enyhe pluszszinteknél beragadt egy nagyon szűk, alig ötvenpontos csatornába a BUX, ahonnan csak késő délután lépett ki. Feltehetőleg a jó heti amerikai munkaerő-piaci adat nyomán bizakodóvá váló nemzetközi hangulatnak köszönhetően zárult a nap ilyen kedvezően. Mindenesetre végül 0,8 százalékos emelkedésnél, 18 412 ponton érte a záró harangszó a pesti piacot. A kötésértéket tekintve azonban rém unalmas nap volt, az OTP forgalma a hárommilliárd forintot, a többi részvényé pedig az egymilliárdot sem érte el. A nagy papírok közül egyedül a Richter esett, de a nagyobbik gyógyszerpapír is csak elhanyagolható, 0,1 százalékos értékcsökkenést szenvedett el. Az Egisben ezzel szemben nagyobb volt a forgalom (megközelítette a hétszázmillió forintot), és a részvény 1,8 százalékkal, 18 520 forintig futott felfelé. Az OTP-nek is remek napja volt, a bankrészvény ezúttal egy 1,6 százalékos emelkedéssel folytatta nyerő szériáját − igaz, az utolsó óráig a nulla közelében ragadt a végül 4648 forinton záró bankrészvény. A Mol félszázalékos erősödéssel korrigálta szerdai nagyobb esését, és 16 500 forinton zárt; napközben 90 forinttal feljebb is járt ennél. A Magyar Telekom félénk, korábban kifulladni látszó osztalékrallyja ezúttal új lendületet vett, a távközlési papír 4 forinttal drágulva, 423 forinton fejezte be a napot.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet