BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

Befektetés

04.
11.
00:00

Araszol a jüan a konvertibilitás felé

A jüan és az ausztrál dollár szabad átváltásáról kötött egyezményt a pekingi és a canberrai kormány. Ezzel az amerikai dollár és a jen után az ausztrál dollár lesz a harmadik deviza, amely ebben a \"megtiszteltetésben\" részesül. A kínai vezetés igyekszik világvalutává emelni a jüant, amihez előbb meg kellene teremtenie a deviza konvertibilitását. Tavaly az ország déli részén lévő város, Sencsen mellett különleges övezetet hoztak létre a szabad devizakereskedelem kipróbálására − a teszteket idén kezdik és évekig tartanak − és a pekingi jegybank plusz-mínusz 0,5 százalékról egy-egy százalékra szélesítette a jüan ingadozási sávját a bank naponta meghatározott hivatalos dollárárfolyama körül. Ugyanakkor a teljes konvertibilitást nem teszik lehetővé addig, amíg ki nem alakítják azokat módszereket, amelyekkel kézben tudják tartani a jüan áringadozását, illetve ennek hatását a kínai gazdaságra − idézte elemzők véleményét a BBC. A jüan−ausztrál dollár átváltás csökkenti a két ország kereskedelmi költségeit, ám ennél nagyobb hatása nem lesz.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
04.
11.
00:00

Újabb PannErgy-nagytulajdonos adott el részvényeket

Eladott PannErgy-részvényeiből az ONP Holdings SE − jelentette be a PannErgy szerdán a BÉT honlapján. A nagytulajdonos április 9-én tőzsdén kívül 746 000 darab PannErgy-részvényt értékesített 330 forintos részvényenkénti áron. A társaság arról is beszámolt, hogy a 746 000 darabos értékesítéssel egy napon az ONP Holdings SE kölcsönadott 75 000 darab részvényt. Mindezeket követően az ONP Holdings SE részesedése 1 814 640 darabra csökkent, ami 8,6 százalékos tulajdoni hányadot és 9,9 százalék szavazati jogot jelent. Az ONP Holdings 12,5 százalékos részesedést vásárolt korábban 275 forintos áron, és bár akkor azt közölte, hogy elkötelezett és hosszú távú befektetője lesz a magyar geotermikus szektornak, úgy látszik, a jelentős profitnak nem tudtak ellenállni. Ezzel a Lazarus után a második nagy befektetője hagyja ott a PannErgyt rövid időn belül.

Szerző(k):
Deák Bálint
04.
11.
00:00

Hamarabb fizet a Nyomda

Május 2-ától, a tervezettnél két héttel korábban fizeti 43 forintot valamelyest meghaladó osztalékát az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. A társaság tegnap tartott közgyűlése egyedül ebben a kérdésben változtatott a korábban nyilvánosságra hozott igazgatósági javaslatokon. Az osztalék 636 millió 170 ezer forintot tesz ki összesen, ami 43 forintnál egy-két forinttal magasabb valós kifizetést jelent majd, a saját részvények miatt.

Szerző(k):
Almás Andor