BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

Befektetés

04.
12.
00:00

Görög alapot indít a Third Point

Görög eszközök vásárlására specializálódó alapot indít a Third Point LLC, az USA egyik legnagyobb hedge fundja − jelentette a Bloomberg az alap befektetőkhöz eljuttatott e-mailjére hivatkozva. A Third Point Hellenic Recovery Fund esetről esetre válogat majd a vállalati befektetési lehetőségek között − olyan cégek papírjainak vásárlását fontolhatja meg, mint az állami ellenőrzés alatt álló Opap SA szerencsejáték-üzemeltető, amelynek harmadát adják el az EU−IMF-segélyprogram részeként. A Third Point meglévő hedge fundjai eszközértékének kevesebb mint 1,5 százalékát fekteti be az új alapba, a még szükséges forrást intézményi befektetőktől akarja megszerezni.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
04.
12.
00:00

Nem megy az iPhone, szenved a Foxconn

Jelentősen visszaesett a kínai Hon Hai Precision Industry árbevétele az első negyedévben. Az Apple legnagyobb beszállítója Kínán kívül Foxconn néven ismert, a tavalyi 33,4 milliárd dollár után 27 milliárdos forgalmat bonyolított 2013 első negyedévében. A 19,2 százalékos visszaesés elsősorban az Apple zászlóshajójának, az iPhone okos telefonnak \"köszönhető\", melynek legutóbbi modelljéből a korábbinál kevesebb fogy, ami a bedolgozó cég megrendeléseit is visszaveti. A CNN-nek nyilatkozó iparági szakember szerint mostanra sokak számára unalmassá vált az iPhone-ok dizájnja, emellett a felhasználók egy része elégedetlen az akkumulátorok teljesítményével. Ezzel szemben az Apple nagy riválisa, a Samsung egyre jobb telefonokat kínál hosszú élettartamú akkumulátorokkal és nagy kijelzőkkel.

Szerző(k):
Beke Károly
04.
12.
00:00

Tart a roham a kötvényekért

Márciusban is intenzíven vásárolta a lakosság a magyar államkötvényeket, 67,1 milliárd forinttal, közel 1177 milliárdra emelkedett az állomány − olvasható az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) csütörtöki közleményében. A forintkötvények rekord alacsony hozamát kihasználva az adósságkezelő a tervezettnél több hazai devizában denominált papírt adna el, így csökkenhetne az államadósság devizaaránya.

Szerző(k):
Beke Károly
04.
12.
00:00

A tőzsdén is vesztett a bennfentes

Hiába ismert meg bennfentes információkat, mégis megégette magát az a befektető, aki a napokban jókora botrányt okozott a KPMG és a Herbalife körül − derült ki tegnap. A szóban forgó befektetőt Bryan Shaw-nak hívják és a Shaw Diamond Co. partnere; a Wall Street Journal értesülései szerint golfklubjában négy éve ismerte meg a KPMG Los Angeles-i auditrészlegének vezető partnerét, Scott Londont. A két ismerős beszélgetni kezdett, és a KPMG-nél közel harminc évet lehúzó London nem fogta vissza magát akkor sem, amikor Shaw a Herbalife és a Skechers mérlegeinek számairól kezdett érdeklődni. London bevallása szerint csak a harmadik beszélgetés alkalmával döbbent rá, hogy Shaw kereskedik az általa szolgáltatott információk alapján − ennek azonban ellentmond, hogy készpénzt és ajándékokat is kapott az értesülésekért cserébe. Mindenesetre amikor Shaw kereskedési számláját befagyasztották − London ügyvédje szerint részben azért, mert jókora pénzeket vesztett a bennfentes információkra alapozott ügyletein −, úgy döntöttek, felhagynak az együttműködéssel. Addigra azonban a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) már nyomon volt. A KPMG számára azonban egyértelműen jó hír, hogy a jelenlegi információk szerint London magánakciója volt az érzékeny üzleti információk kifecsegése, a cégnél senki másnak nem volt tudomása erről.

Szerző(k):
Kasnyik Márton