BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak lassítottak a vezető európai tőzsdék

2013. április 12. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napok kirobbanó optimizmusa csütörtökön sem fordult meg, csak enyhén fékeztek a befektetők a vezető nyugat-európai részvénypiacokon. Ezúttal a francia részvények voltak a nap nyertesei, a párizsi index közel egy százalékkal erősödött. Továbbra is a befektetők vannak fölényben Európában, a frankfurti DAX csütörtökön 7872 ponton zárt, ami 0,8 százalékkal volt magasabb előző napi értékénél. A londoni piac FTSE-indexe fél százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a francia CAC−40 index 0,9 százalékkal erősödött. Az eurózóna perifériáján sem romlott el a hangulat, hiszen a spanyol részvénypiac 0,3 százalékot, míg a milánói tőzsde FTSE MIB indexe 0,6 százalékot javított a zárásig.

Az európai piacok így hétfő óta zsinórban a negyedik kereskedési napot zárták emelkedéssel. A kontinens nyertese a brit Ashmore Group volt, a cég papírjai 13 százalékkal ugrottak meg, miután az alapkezelő bejelentette, hogy az általa kezelt vagyon az első negyedévben 9,4 százalékkal hízott. A másik oldalon a szintén brit Evraz 11,4 százalékos esése állt, az acélipari vállalat komoly kockázatokra hívta fel a figyelmet a szektorban 2013-ban. Emiatt a szektor többi szereplője is eladói nyomás alatt volt, a Kazakhmys 5,8 százalékot bukott, míg az Anglo American 1,4 százalékkal lett olcsóbb. A francia piacot részben a France Télécom erősödése húzta, a távközlési cég árfolyama 1,3 százalékkal emelkedett azt követően, hogy a Société Générale vételre javasolta a részvényeket.

A vezető amerikai részvényindexek is jól kezdték a napot, lapzártánkig a Dow Jones 0,3 százalékkal kapaszkodott feljebb. A Standard & Poor\'s 500 index szintén 0,3 százalékot javított, míg a technológiai szektort tömörítő Nasdaq stagnált.

Ez is érdekelhet