BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megakadt az OTP-rally

2013. április 11. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szinte az egész napot a pozitív tartományban töltötte a BUX szerdán, két kisebb megingás kivételével. Ugyanakkor ez a jó nemzetközi hangulatban nem jelentett túl acélos teljesítményt. A vezető részvények közül érdemben egyedül az OTP drágult, azonban a bankpapír 4600 forintnál egy komolyabb ellenállásba ütközött. Napi csúcsát 4610 forinton érte el, nem sokkal a zárás előtt, innen azonban gyorsan visszahullott, végül 1 százalékos pluszban, 4573 forinton fejezte be a napot. A forgalom továbbra is viszonylag magas, 8,4 milliárd forint volt az OTP esetében. A kérdés azonban az, hogy a csütörtökön sikerül-e átvinni a 4600-as ellenállást vagy korrekció következik az elmúlt időszak gyors száguldását követően.

Érdekes volt viszont a Mol teljesítménye, amelynek papírja az emelkedő olajár ellenére sem drágult. Az olajrészvény az elmúlt időszakban nagyon halovány teljesítményt nyújtott, és erre erősített rá szerdán is. A vezető papírok közül ugyanis a legrosszabb teljesítményt nyújtva, 1,5 százalékkal, 16 410 forintra csökkent a részvény árfolyama. Tovább szenvedett a Magyar Telekom is. A távközlési társaság részvénye továbbra is a 418 forint körüli szinteket tesztelgeti, de itt már második napja állják útját esésének a vevők. Így a részvény végül csak 0,2 százalékkal, 419 forintra esett.

A Richternél tovább tart a csendes kereskedés, szerdán 0,3 százalékkal, 34 300 forintra emelkedett a hír hiányában hanyagolt részvény. Az Egis sem szárnyalt a jó hangulatban, a kisebbik gyógyszergyártó szintén 0,3 százalékkal, 18 200 forintra javított. A nap nyertese a BTel lett, részvénye 7 százalékkal, 1125 forintra drágult, önmagához képest viszonylag magas, 36 millió forintos forgalom mellett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet