Van-e részvény a részvényalapban?- a befektetési alapokról II. Miután régen sokan megégették magukat a részvénybefektetésekkel, a tipikus hazai magánbefektető változatlanul kockázatkerülő. A százféle hazai befektetési alap között első körben a befektetési politika alapján …
A tőzsdei kötvényeket most inkább adnák, mint vennék Az idén várhatóan duplájára nő a tőzsdei vállalatikötvény- és jelzáloglevél-forgalom. A cégek rendszerint árjegyzőket alkalmaznak, de ez a rendszer finoman szólva is döcög.
Sok kis pénz egy nagy kalapban - a befektetési alapokról I. -"Nincs nekem annyi pénzem, hogy spekuláljak." -"Nem értek én ehhez, kéremszépen!" -Nincs nekem arra időm, hogy a brókercéghez rohangáljak."
Jövőre csak jobban mehet az alapoknak? Az idén sok év után várhatóan nem növekszik a befektetési alapokban lévő tőke, amiről azonban az alapkezelők kevéssé tehetnek.
Tíz éve nem volt ilyen rossz az alapkezelőknek A hazai befektetési alapok vagyona az idén sok év után először várhatón nem fog nőni - hangzott el a BAMOSZ mai sajtótájékoztatóján.
A brókerek titkos tippje -jelzáloglevelek okosoknak és türelmeseknek Az intézményi befektetőkön kívül állítólag főleg brókercégvezetők a vevői a hazai jelzálogleveleknek. Nem véletlenül, hiszen ezek hozama hasonló biztonság mellett rendre meghaladja az állampapírokét. Azért …