BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagygyörgy Tibor többséget vett az Európában

2003. december 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Átrendeződtek a - Magyarországon szinte már páratlanul, pénzügyi csoportoktól független - Európa Alapkezelő Rt. tulajdonosai. Az ingatlanszakmában ismert Nagygyörgy Tibor érdekeltségébe tartozó Sindeq Befektetési Kft. megvásárolta Forgó Ferenc teljes tulajdonrészét, ezzel részesedése 98 százalékra nőtt. Két százalék a cég vezérigazgatójának, Török Mihálynak a kezében volt és maradt. (Forgó Ferenc korábban az akkori alappiac legnagyobbja, a Budapest Alapkezelő vezetője volt.)
Az alapkezelő közleménye szerint a tulajdonosváltozás nem érinti a társaság tevékenységét és operatív vezetését. Török Mihály vezérigazgató tulajdonos marad, és a közeljövőben részesedést fog szerezni Hajnal István ingatlanbefektetési vezérigazgató-helyettes is. Az igazgatóság elnöke továbbra is Forgó Ferenc marad, akitől megtudtuk, hogy tulajdoni részesedését tisztán üzleti megfontolásokból adta el. Ehhez csak annyit tett hozzá: nagyon valószínű, hogy ha egyelőre nem is, középtávon egyéb területen fog dolgozni.
Az ingatlanalapok között úttörő, ma is a legnagyobbak közé tartozó Európa vagyona kevesebb, mint három év alatt félmilliárd forintról 15,5 milliárd forint közelébe nőtt. A tőkének jelenleg mintegy 65 százaléka van ingatlanokban, ennek ellenére a közeljövőben csak pár kisebb, egyenként egymilliárd forintnál alacsonyabb értékű objektum vásárlása valószínű. A korábban megkezdett beruházások folytatása ugyanis folyamatosan forrásokat von el, így az ingatlanok aránya újabb vételek nélkül is nőhet - tudtuk meg.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet