Az OTP Ingatlan Alap előszerződést kötött egy belvárosi, közelebbről meg nem nevezett irodaház megvásárlására. Ha a szerződés a jövő év első negyedévében életbe lép, újabb „jelentős méretű” ingatlannal bővül portfóliója - írja az alap havi jelentése. Megemlíti azt is, hogy a Pozsonyi úti ÁPV Rt.-székházra novemberben kötötték meg a bérleti szerződést, így ezzel lépett végleg hatályba az irodaház adásvételi szerződése.
Október 30-án több mint húszhektárnyi tárnoki építési telek megvásárlásáról kötött szerződést a Quaestor Első Hazai Lakásalap. Az alap októberi és novemberi jelentései szerint az előző hónapban ennek kapcsán 250 millió forintot fizetett ki foglaló és vételi jog címén. Az ingatlant birtokba vette, sőt a tulajdonjog bejegyzését is engedélyezték számára, kifizetésük ugyanakkor csak a következő csaknem négy évben, 2007 júliusáig éves részletekben esedékes. (Az adatok szerint az említett összeg nagy részét követelésként tartották nyilván.) Az alapkezelő az üzletet előnyösnek tartja, hiszen így marad pénz az ingatlanfejlesztésre, amelyet még az idén megkezdenek. (Az építési területet felosztják, közművesítik stb.) Az Első Hazai Lakásalap egyébként azon kevés hazai befektetési alap egyike, amelyek növelni tudták méretüket az utóbbi egy-két hónapban. Tőkéje csak novemberben több mint 20 százalékkal, 1,136 milliárd forintra nőtt. Ebben nagy szerepe lehetett az október végi reklámkampánynak, és annak is, hogy az egyéves hozama sokáig magas volt. Az utóbbitól azonban mostanában - a magasabb egy évvel ezelőtti bázisadatok belépésével - meg kell válnia.
