Tegnap a bankközi devizapiacon számottevően gyengült a forint, sok napja tartó, majdnem folyamatos erősödés ért véget ezzel. Nem látszott különösebb hatást gyakorolni az sem, hogy a Magyar Nemzeti Bank nem nyúlt a kamatokhoz, igaz, az ez irányú várakozások sem voltak túl erősek. Délután négy körül 264,60-264,90 forinton jegyezték az eurót, bő két forinttal magasabban a péntekinél. Ez azt jelenti, hogy valutánk 6,25 százalékon volt a sávközéptől, mintegy 80 bázisponttal gyengébben a korábbinál. A forint a nap folyamán végig gyengébb volt a pénteki szinteknél, az euró ára 263,50-264,90 forint között változott, bár a forgalom állítólag alacsony volt, így az árak is könnyebben mozdulnak el kisebb megbízások hatására. A dollár 215,70-216,00 forintos jegyzése körülbelül egyforintos drágulás.
A másodlagos állampapírpiac ezen a napon is kiegyensúlyozott volt, a hozamok csak kevéssel mozdultak el. A hat hónapos és egyéves papíroknál tovább tart az átrendeződés, ami a múlt heti félreárazódást követi. Az előző hozama három bázisponttal nőtt, az utóbbié 14 bázisponttal csökkent, ezzel az éves hozam végre alacsonyabb a hat hónaposnál, a hozamgörbe kisimult, csaknem egyenletesen lejt. A három hónapos referenciahozam egyébként csökkent hét bázisponttal, a hosszabb lejáratoknál kismértékben emelkedtek a mutatók.
A külföldiek kezében lévő állampapírok állománya a legutóbbi, december 11-ei adat szerint ismét a december első napjaiban elért mélypont, 2173 milliárd forint közelébe csökkent. A következő, december 15-től december 23-ig jegyezhető kamatozó kincstárjegy éves kamata 10,5 százalék lesz, 1,5 százalékponttal magasabb, mint az előző sorozaté (amelynek kamatát még a kamatemelés előtt állapították meg).
A bankközi forintpiacon a kamatok nem változtak jelentősebben. Az overnight BUBOR értéke 11,78 százalék volt, a kéthetes kamat a 12,5 százalékos jegybanki alapkamathoz igazodik, a hosszabb lejáratok kamata fokozatosan csökken majdnem évi 11 százalékig.
