BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tíz éve nem volt ilyen rossz az alapkezelőknek

A hazai befektetési alapok vagyona az idén sok év után először várhatón nem fog nőni - hangzott el a BAMOSZ mai sajtótájékoztatóján.

2003. december 16. kedd, 13:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A növekedés megtorpanásának számos oka van, így az állampapírhozamok erőteljes emelkedése, a magas banki kamatok elszívó hatása, a lakossági megtakarítások általános csökkenése, a befektetési adókedvezmény megvonása. Az alapkezelők remélik, hogy jövőre javul a helyzet és a kormányzat is belátja, hogy saját érdeke támogatni ezt az - alapvetően leginkább mai is állampapírba fektető - üzletágat.

December nyolcadikán tartotta közgyűlést a BAMOSZ, amelyen a szervezet jelentős átalakítását határozták el. A szervezet neve Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége lett, a rövidítés változatlan maradt. Ez a vagyonkezelők szóban tér el a korábbi névtől, ami jól kifejezi, hogy az alap- és vagyonkezelői szakma egy korábbi törvénymódosítás nyomán egyre inkább összefonódik. A szervezet a későbbiekben alapkezeléssel nem foglalkozó vagyonkezelőket is felvehet sorába, ezen felül átdolgozták és továbbfejlesztették a szervezet etikai kódexét is.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet