A techóriás a minap egy, a vezetőknek kiküldött belső levélben ismertette az új, globálisan konzisztens teljesítményjavítási tervét, amely egyértelmű elvárásokat és a javulás ütemezését tartalmazza.

A vállalat a levélben úgy fogalmaz, hogy az érintett alkalmazottak beléphetnek a teljesítményfejlesztési tervbe, vagy felmondhatnak és elfogadhatnak egy úgynevezett globális önkéntes szanálási megállapodást.

Amy Coleman, a Microsoft új személyzeti vezetője a levélben úgy fogalmaz, ez a lehetőség egész évben elérhető, így gyorsan cselekedhetnek a vezetők a teljesítményproblémák átlátható kezelése érdekében, miközben választási lehetőséget biztosít a munkavállalóknak – írja a Business Insider.

A lap egy másik belsős Microsoft-dokumentumra hivatkozva azt írja, hogy a munkavállalóknak járó kifizetés 16 heti bérnek felel meg.

Az érintett alkalmazottaknak öt napjuk van eldönteni, hogy ezt a pénzt elfogadják, vagy beszállnak a teljesítményfejlesztési tervbe. Utóbbi esetben nem jár nekik kifizetés.

A lap hangsúlyozza, hogy az új rendszer másképp működhet az Egyesült Államokon kívül, mivel más országokban más jogszabályok érvényesek.

Hasonló ez a megközelítés a Microsoft részéről, mint amilyet az Amazon alkalmaz a Pivot-program keretében. Ugyanakkor az ottani dolgozók szerint ez a megoldás inkább az elbocsátási kvóták teljesítésére, sem mint a karrierek újraélesztésére szolgál.

Most vegyünk még kínai terméket? Drasztikus lépésre szánta el magát az Amazon

Minden jel szerint nem civódik sokat a Trump-vámok miatt az elektronikus kereskedelemmel foglalkozó amerikai cégóriás: mégsem kérnek Bezosék a kínai árucikkekből. Füstbe mehet az olcsó online vásárlás?
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.