BUX 139790.58 0,12 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas elbocsátások lehetnek az autóipari óriásnál, elkerülhetetlen az átállás

Egy szakszervezeti vezető szerint a Volkswagennél a megszorítások keretében az alkalmazottak akár 40 százaléka is elveszítheti a munkáját. Németországban várható a legnagyobb feszültség.

2024. július 9. kedd, 20:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meg kell húznia a nadrágszíjat a Volkswagennek, Jaroslav Povsík, a VW Skoda Auto szakszervezetének elnöke szerint a megszorítások a beruházások nagyságrendjére, a pénzforgalomra, a modellek vonzóvá tételére és a szoftverfejlesztésre vonatkoznak, amelyek hátráltatják az egész konszern működését és késleltetik az új autók piacra lépését.

A parameter.sk beszámolója szerint Povsík arról beszélt, hogy az alkalmazottak számának csökkentésére is sor fog kerülni, mégpedig a konszern összes üzemében.

A szakszervezeti vezető szerint állítólag 40 százalékos csökkentés jöhet a vállalat alkalmazottainak teljes létszámát illetően, mégpedig a mesterséges intelligencia, a robotizáció és további átszervezések bevezetése által.

Azt azonban nem tudta megmondani, hogy erre mikor kerülhet sor.

„Egyértelmű, hogy az e-mobilitásra való átállást nem lehet leállítani. Nyomatékosították, hogy nincs más választás, mint az átállás. Kihasználhatjuk valamelyik rövidtávú szakaszt, hogy ezt a helyzetet meghosszabbítsuk, de a vége ugyanaz lesz – a Volkswagenben gyártott összes autó elektromos lesz” – mondta Povsík.

A szakszervezetek elfogadják a megszorításokat, de egyúttal azt szeretnék, hogy az alkalmazottak elküldését hosszabb folyamat során oldják meg.

Povsík szerint Németországban várható a legnagyobb feszültség a lépésekkel kapcsolatban.

A Volkswagen vezetősége tavaly ősszel mutatott be egy csomagot, amely a tervek szerint 2026-ig 10 milliárd euróval növelné a nyereséget. Tavaly a tiszta nyereség 22,6 milliárd euró volt, most viszont sokkal súlyosabb a helyzet, mivel jelentősen csökkent a vállalat elektromos modelljei iránti kereslet.

Olyat vásárolt a Volkswagen, hogy azonnal felrobbant az árfolyam
A Volkswagen kész 5 milliárd dollárt befektetni a Rivian elektromos autókat gyártó amerikai cégbe. A német konszernnél fanyalogtak a befektetők, a Rivian árfolyama viszont felrobbant.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet