A döntéssel mindazokon a területeken, ahol az egészségügyi ellátás biztosításához szükséges a nyugdíjas dolgozók alkalmazása, a továbbfoglalkoztatás lehetővé válik - olvasható az egészségügyért felelős államtitkárság lapunkhoz eljuttatott válaszában. Az ellátásban részvevő egészségügyi dolgozók álláshelyei azokban az esetekben is betölthetőek maradnak, amikor a dolgozó nem kérte a továbbfoglalkoztatását.
Mint írják, a továbbfoglalkoztatásra és az ezzel együtt járó kompenzációra vonatkozó jogszabályi feltételek maradéktalanul elkészültek. Ezek értelmében a kettős ellátás tilalmával érintett közalkalmazotti vagy kormányzati szolgálati jogviszonyban álló egészségügyi dolgozók jövedelem-kiegészítésben részesülhetnek. A jövedelem-kiegészítés maximális nettó mértéke megegyezik a mindenkori kieső ellátás összegével. Nyugdíjemelés esetén tehát a kompenzáció az emelés mértékével egyezően növekszik.
A közlemény szerint a társadalmi nyugellátásról szóló törvény módosításával összefüggésben a nyugdíjkorhatárt betöltött alkalmazottaknak 2013. április 30-ig kellett bejelenteniük a nyugdíjfolyósító számára, hogy jelenleg munkaviszonyban állnak-e. Tehát az április 30-i nyilatkozattételi határidő nem érinti közvetlenül a továbbfoglalkoztatásra és a kompenzációra vonatkozó kérelmeket, illetve azok elbírálását.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Nem vesződnek az árrésstoppal, jöhet az állami boltlánc

Gyerekrablók tartják rettegésben az országot, kitört a pánik

Van 4500 millió forint a lakosságnál, Varga Mihály dönt, meddig maradhat ott

Teljes vasúti leállás az egész országban, az oroszok hackelhették meg a rendszert

Kitiltanák a villanyautót egy társasházból, itt az újabb konfliktusforrás

Itt az árrésstop mérlege: élelmiszerek százai lettek drágábbak

Pusztítóan veszélyes csalás terjed, de lehet ellene ügyesen védekezni

Ha eltűnt az idővonala, akkor van egy rossz hírünk

Fájni fog: a kormány terve káoszt okozhat az ingatlanpiacon
