Eszerint 2019 áprilisában az ipari termelői árak összességében 4,1 százalékkal haladták meg az előző év azonos időszakit (a márciusi 2,7 százalék után). Az áremelkedés ütemét a munkabérek növekedése, a forint árfolyamváltozása és a kőolaj világpiaci árának alakulása befolyásolta.
A belföldi értékesítési árak átlagosan 6,4 százalékkal nőttek, ezen belül a 67 százalékos súlyt képviselő feldolgozóipar árai 5,4, a 28 százalékos súlyú energiaipar (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) árai pedig 8 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz mérten.
Az utóbbi egy évben az ipar belföldi értékesítési árai 6,4 százalékkal emelkedtek. Az ágazatok rendeltetés szerinti csoportjai közül belföldön az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatokban 7,1, a beruházási javakat gyártókban 5,1, a fogyasztási cikkeket gyártókban 4,9 százalékkal nőttek az árak.
Az ipari exportértékesítés árai 3 százalékkal emelkedtek, ezen belül a 96 százalékos súlyt képviselő feldolgozóiparban 2,9 százalékos, a 4,1 százalékos súlyú energiaiparban - az éves nemzetközi villamosenergia-piaci árváltozások következtében - 7,5 százalékos árnövekedés történt.
Így 2019. január-áprilisban az előző évihez képest a belföldi értékesítés árai 5,8, az exportértékesítéséi 2,2 százalékkal nőttek, így az ipari termelői árak összességében 3,3 százalékkal magasabbak voltak.
Legolvasottabb

Volt értelme hadat üzenni a Revolutnak: hasít a BinX, magyar neobank

Új modell jön az egészségügyben – Le kell cserélni a biankó csekkeket
Most éppen tűzszünet: hova tűnt 400 kilónyi iráni urán, ami tovább dúsítva tíz atombombára lenne elég?

Csalódtak a nyugdíjasok, nem ilyen utalványt akartak

Lavrov őrjöng: szerinte könyörög a nyugat a tűzszünetért

Dollármillárdos, atommal fenyegetett, most meg egy bunkerben várja a sorsát: ismerjék meg Irán legfőbb vezetőjét
A bűnözés fellegvára lett az önkiszolgáló kassza
Elérte Velence, amit akart: nem ott tartja esküvőjét a milliárdos Jeff Bezos

Tíz éve nem történt ilyen Ausztriában, akcióba lendültek a hatóságok
