Legalább egymilliárd dollár (pénteki MNB-árfolyamon 393 milliárd forint) hiányozhat az ügyfélvagyonból a héten csődöt jelentett FTX kriptotőzsdénél – írja a Reuters két meg nem nevezett forrásra hivatkozva.
Az idézett informátorok szerint az FTX alapítója, Sam Bankman-Fried fű alatt az ügyfelek 10 milliárd dollárját forgatta át az Alameda Research nevű kereskedő cégébe. Ennek az összegnek a egy része pedig eltűnt – a Reuters egyik forrása szerint 1,7 milliárd dollár, a másik úgy fogalmazott, 1-2 milliárd dollár (393-786 milliárd forint).
Az FTX egyébként kis híján megúszta a csődöt, ám alig egy nappal azután, hogy a Binance nevű kriptotőzsde vezetője bejelentette, hajlandó lenne megvásárolni és megmenteni legnagyobb riválisát, mégis visszakozott. A Binance bejelentése szerint komoly aggályok merültek fel a megvenni kívánt cégnél alkalmazott üzleti módszerekkel és a cég ellen az amerikai hatóságok által indított vizsgálatokkal kapcsolatban.
A vállalat átvilágításának eredményeként, valamint az FTX-nél az ügyfélvagyon kezelése során alkalmazott módszerek és a cég ellen folyó hatósági vizsgálatok miatt úgy döntöttünk, hogy nem hajtjuk végre az FTX.com tervezet akvizícióját – közölte szerda este a cég.
A piacon teljes pánik uralkodik – mondta Jon de Wet a Zerocap kripto-vagyonkezelő cég befektetési igazgatója. A JP Morgan elemzői szerint kriptoeszközök piacán tapasztalt legutóbbi eladási hullám azért nagyon aggasztó, mert folyamatosan csökken az olyan szereplők száma, amelyek egészséges mérleggel és megfelelő tőkével rendelkeznek ahhoz, hogy felvásárolják a kevésbé tőkeerős cégeket. Az FTX korábban elismerte, hogy külső források bevonása nélkül nem képes eleget tenni a tőkéjüket elvinni kívánó ügyfelek igényeinek.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Orbán Viktorig jutott az NB I-es focisták 6 milliós fizetésének híre, elképesztő a kormányzati reakció

Megállapodtak a britek az EU-val, ezzel a magyarok is jól járhatnak

Titkos tulajdonosi struktúrák: irdatlan magánvagyon rejtőzik vagyonkezelői alapok álcája mögött

Eurostat: ennyivel vesszük drágábban a gázt az oroszoktól, mint mások

A forint is belépett a harcosok klubjába

Hatalmas bejelentést tett az OTP elnöke

Rossz hírt közölt a Ryanair, ezt nem teszik zsebre a magyar turisták

Kés, halállista, kiberbűncselekmények: riasztó adatok a gyermekbűnözésről

Miért maradtak ki Orbán Viktor Harcosok Klubjából a kínai befektetők?
