összefoglaló

04.
16.
19:04
A vállalkozás jó üzlet, de nem majomparádé – Ilyen volt a Business Talks '24

A vállalkozás jó üzlet, de nem majomparádé – Ilyen volt a Business Talks '24

Halljuk, látjuk, mondjuk – ez volt a mottója az Economx hétfői nagyszabású üzleti konferenciájának, ahol szemben a három majom elvével, semmi nem maradt titok az elhangzottakból, lapunk is percről percre tudósított. Összegyűjtöttük a legfontosabb pillanatokat.

Szerző(k): Zádori Bence
12.
31.
13:48
2023-ban sem kellett unatkoznunk

2023-ban sem kellett unatkoznunk

Elgondolkodott már azon, mihez lenne leginkább kedve? Nadrág nélkül metrózni Londonban? Részt venni egy kőkemény kolumbiai paradicsomcsatában? Benevezni egy mocsári merülő világbajnokságra Wales-ben? Esetleg vízi harcosként villantaná meg képességeit Bangkokban? Ilyen események színesítették az óévet.

Szerző(k): Horváth Tibor, Nagy Tamás
12.
21.
21:59
Trendet teremtett a Spotify, már a bankok is másolják

Trendet teremtett a Spotify, már a bankok is másolják

Egy brit bank animált összefoglalót kínál ügyfeleinek az idei pénzügyi tevékenységeikről.

Szerző(k): Vermes Ádám
09.
10.
21:17
G20: Mindenki elégedett, csak az ukránok csalódottak

G20: Mindenki elégedett, csak az ukránok csalódottak

A résztvevők mind sikeresnek ítélték a 19 legnagyobb gazdaság, valamint az Európai Unió és immár az Afrikai Unió alkotta G20-ak vasárnap véget ért újdelhi csúcstalálkozóját.

Szerző(k): Economx.hu
09.
10.
18:15
Biden leszerepelt, de Putyint Erdogan sem tudta meggyőzni

Biden leszerepelt, de Putyint Erdogan sem tudta meggyőzni

Recep Tayyip Erdogan török elnök Szocsiba utazott, hogy a háború és a gabonaegyezmény ügyében tárgyaljon Vlagyimir Putyin orosz államfővel, ám semmiféle átütő eredményt nem sikerült elérnie. Joe Biden elkeserítő közvélemény-kutatási eredményekkel szembesült, a volt japán külügyminisztert pedig letartóztatták. A hét végén pedig volt egy G20-as csúcs is. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.

Szerző(k): Economx.hu
09.
17.
19:40

ESTI ÖSSZEFOGLALÓ

Miután Irak bejelentette, hogy visszaengedi az ENSZ megfigyelőit, a háború veszélyének halványulására eluralkodott az eufória a világ piacain. Az európai tőzsdék magasan hétfői záróértékük felett kezdtek. A napközben érkező hírek azonban azt sugallták: mégis beindul az amerikai háborús gépezet. Ennek megfelelően délután már zuhantak az indexek, a FTSE–100 0,47, a CAC–40 0,9 százalékkal esett; fél órával zárás előtt a frankfurti DAX 1,0 százalékos mínuszban állt. A BUX 20 ponttal esett, egyedül a Mol papírja erősödött.

Szerző(k): Kummer Krisztián
09.
17.
15:55

DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ

A reggel nyitó európai tőzsdék belehúztak, a délelőtt folyamán beindult vásárlási kedv magasba emelte az indexeket: a londoni FTSE-100 délután négy óráig 0,7, a párizsi CAC-40 0,5, míg a frankfurti DAX 0,8 pontot erősödött. Jól teljesítettek az amerikai indexek is. Nyitás után fél órával a Nasdaq már 0,8, míg a DJIA 0,5 a S&P-500 pedig 0,4 százalékot emelkedett. A BÉT-en leállt az emelkedés, déluán három órára alig 15 pontos előnyben állt a BUX. A vezető részvények közül egyedül a Matáv árfolyama csökkent - igaz alig 4 forinttal.

Szerző(k): Kummer Krisztián
09.
17.
13:00

DÉLI ÖSSZEFOGLALÓ

Egy hír hozta lázba a világot ma: Kofi Annan ENSZ főtitkárt levélben tájékoztatta az iraki külügyminiszter arról, hogy Irak kész beengedni az országba a szervezet megfigyelőit, akik esetleges nukleáris fegyverek után kutathatnak. Bár a Fehér Ház továbbra is kemény hangon nyilatkozik, melyben taktikai lépésnek értékeli az iraki kormány döntését, a piacokon láthatóan úrrá lett a nyugalom. Az olajpiacon rögtön esni kezdtek a jegyzésárak, ám a további irány már nem ennyire egyértelmű, mivel az OPEC is szeretné bezsebelni a külpolitikai helyzet megváltozásából adódó profitot.

Szerző(k): Baka Zoltán
09.
17.
09:57

DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ

A nap bejelentését Kofi Annan ENSZ-főtitkár tette, akit az iraki külügyminiszter arról tájékoztatott, hogy Irak feltételek nélkül hajlandó beengedni az országba az ENSZ fegyverzetellenőrzési csoportját. A hír hatására a japán tőzsdeindex 3,27 százalékos emelkedéssel zárta a kereskedési napot. Európa is nyugtázta a bejelentést, a főbb piacokon 2 százalék feletti növekedést jegyeztek fel ezekben a percekben. A frankfurti DAX 2,84, a londoni FTSE 2,10, a párizsi CAC pedig 2,71 százalékkal járt tegnapi záróértéke felett. Elemzők szerint az amerikai piacokon is erősödést hoz az iraki „kapitulácó".

Szerző(k): Baka Zoltán
06.
28.
09:48

DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ

Általános optimizmus uralja a nemzetközi piacokat. Izmosan nyitottak délelőtt a nyugat-európai tőzsdék, az indexek induláskor 1,04-1,96 százalék közötti értéket vettek fel. Igaz jó példával jártak elő a távol-keleti és az amerikai piacok. Az Atlanti-óceán túlpartján a Vodafone, a BP és a Glaxo húzta felfelé az indexeket, a DJIA 1,64, az S&P 1,76, a NASDAQ 2,09 százalékos növekedést produkált. A Nikkei 3,51 százalékkal haladta meg legutóbbi záróértékét. Ma délelőtt fél tízig a londoni tőzsde (FTSE) 2,50 százalékos emelkedést mutatott fel, Frankfurt (DAX) 1,46 százalékos, Párizs (CAC) pedig 2,66 százalékos pluszban járt. Az euró 0,9909 dollárcentet ért a délelőtti kereskedés során, vagyis megint kézzelfogható közelségbe került a paritás.

Szerző(k): Baka Zoltán