BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bizakodással indult a nap Budapesten

A nyitás után emelkedik a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe szerda délelőtt.

2011. december 21. szerda, 10:40

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nemzetközi hangulatnak megfelelően a BUX-index fél százalékot meghaladó erősödéssel, 17 750 pont körül állt délelőtt fél tizenegy magasságában, a forgalom mérsékelt.

A vezető papírok között az OTP viszi a prímet, 1 százalék fölött drágulással 3475 forint körül adták-vették. A bankpaprra több mint 4 milliárd forint értékben születtek kkötések. Ugyancsak fölfelé tartott a Mol és az Mtelekom árfolyama is. Az olajpapír 0,8 százalékkal 18 160 forintig emelkedett, míg a távközlési cég részvénye 0,4 százalékkal 515 forintig drágult.A Richter viszont minimális gyengülést mutatott, és 35 740 forinton forgott, míg szektortársa, az Egis 17 900 forinton stagnált.

Figyelemre méltó az Appeninn 2 százalék fölötti erősödése is, közel 20 millió forintos forgalomban; egyébiránt a nagyobb elmozdulásokat ezúttal is a kisebb papíroknál lehet tapasztalni.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet